Aktualności
Od czerwca 2012 roku moderatorzy DKK w województwie warmińsko-mazurskim mają możliwość sprawdzenia, czy książki, które chcą czytać ich klubowicze, są aktualnie dostępne do wypożyczenia. W tym celu utworzony został Spis książek DKK. Plik jest na bieżąco aktualizowany, w związku z tym skróciła się procedura wyboru książek spośród aktualnie dostępnych tytułów. Zachęcamy do korzystania ze spisu!
Realizacja programu Dyskusyjne Kluby Książki w 2024 roku:
- Deklaracja DKK na 2024 rok (wypełnić i wysłać online na początku roku i potem, jeśli dane klubu ulegną zmianie)
- Sprawozdanie ze spotkania klubu w 2024 roku
- Aktualny baner z logotypami projektu (do pobrania)
baner DKK nr 1
baner DKK nr 2
baner DKK nr 3
baner DKK nr 4
- Jeżeli któraś z podstawowych informacji o klubie ulegnie zmianie (adres, moderator, klub dla dzieci/młodzieży/dorosłych) trzeba będzie wysłać do WBP w Olsztynie pocztą oryginał podpisanej nowej karty zgłoszenia klubu.
Karta zgłoszenia (należy ją pobrać, wypełnić, wydrukować, opieczętować i podpisać /dyrektor instytucji i moderator/, wysłać pocztą do WBP w Olsztynie).
*************
*********
Realizacja programu Dyskusyjne Kluby Książki w 2023 roku:
- Deklaracja DKK na 2023 rok (wypełnić i wysłać online na początku roku i potem, jeśli dane klubu ulegną zmianie)
- Sprawozdanie ze spotkania klubu w 2023 roku
- Baner z logotypami projektu (do pobrania)
- Jeżeli któraś z podstawowych informacji o klubie ulegnie zmianie (adres, moderator, klub dla dzieci/młodzieży/dorosłych) trzeba będzie wysłać do WBP w Olsztynie pocztą oryginał podpisanej nowej karty zgłoszenia klubu.
Karta zgłoszenia (należy ją pobrać, wypełnić, wydrukować, opieczętować i podpisać /dyrektor instytucji i moderator/, wysłać pocztą do WBP w Olsztynie).
*************
*********
Realizacja programu Dyskusyjne Kluby Książki w 2022 roku:
Kontynuujemy działania Dyskusyjnych Klubów Książki w 2022 roku – otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu w województwie warmińsko-mazurskim.
XIV Zlot Moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki – tu znajdziecie program i formularz zgłoszeniowy.
Konkurs “Podaj dalej” – pod tym linkiem znajdziecie szczegółowe zasady i formularz zgłoszeniowy.
Zgłoszenie polega na przysłaniu w niniejszej ankiecie LINKU do miejsca, gdzie zostanie/zostaną umieszczone zdjęcie/zdjęcia wykonane przez członków klubu w różnych miejscach, do których podróżują klubowicze. Na tych zdjęciach powinny być widoczne w różnych sceneriach materiały promujące DKK, które klubowicze otrzymali wcześniej z WBP w Olsztynie. Mogą to być np. parasolki, torby lub plecaki DKK, notesy, zakładki czy długopisy (wystarczy jeden gadżet, ważne by były widoczne logotypy umieszczone na nim).
Spotkania informacyjne/webinaria o zasadach planowane na 2022 rok:
- Czwarte webinarium dla moderatorów DKK odbędzie się 28 października 2022 r. w godzinach 9:30 – 10:30; tu znajdziecie formularz zgłoszeniowy.
- Trzecie webinarium dla moderatorów DKK odbyło się 29 lipca 2022 r.
- Drugie webinarium dla moderatorów DKK odbyło się 22 kwietnia 2022 r.
- Pierwsze webinarium dla moderatorów DKK odbyło się 28 stycznia 2022 r.
Sposób przekazywania danych o działaniach klubów w roku 2022 jest podobny jak w 2021 roku. Większość z nich należy przesyłać w formularzach online:
- Deklaracja DKK na 2022 rok (wypełnić i wysłać online na początku roku i potem, jeśli dane klubu ulegną zmianie)
- Sprawozdanie ze spotkania klubu w 2022 roku (wypełnić i wysłać online po spotkaniu klubu, najlepiej w ciągu 7 dni od spotkania).
- UWAGA!!! stąd można pobrać baner z logotypami, który musi się znaleźć w informacjach, do których kierują linki zgłaszane w formularzu ze spotkania klubów w 2022 roku (jak wyżej). Jeżeli Instytut Książki zmieni wymagania odnośnie logotypów, zmienimy również ten baner.
- Jeżeli któraś z podstawowych informacji o klubie ulegnie zmianie (adres, moderator, klub dla dzieci/młodzieży/dorosłych) trzeba będzie wysłać do WBP w Olsztynie pocztą oryginał podpisanej nowej karty zgłoszenia klubu. Wzór poniżej. Skan tego dokumentu WBP w Olsztynie wyśle do Instytutu Książki.
- Karta zgłoszenia (należy ją pobrać, wypełnić, wydrukować, opieczętować i podpisać /dyrektor instytucji i moderator/, wysłać pocztą do WBP w Olsztynie). Jeśli żadne dane z tej Karty nie zmieniły się od 2021 r. – nie trzeba jej ponownie wysyłać.
- Obecnie pod tym adresem są widoczne wyniki grywalizacji w 2022 roku w zakładce “Ranking graczy“. W osobnej zakładce (Poprzednie lata) widać wyniki grywalizacji z 2020 roku (Ranking 2020) oraz z roku 2021 (Ranking 2021).
- W zakładce “Zasady” znajdziecie regulamin grywalizacji na rok 2021. Pod nim znajduje się regulamin grywalizacji z 2020 roku. Wkrótce pojawi się tam regulamin grywalizacji na 2022 rok. Podstawowa zmiana, którą planujemy na 2022 rok polega na tym, że nie będziemy w 2022 roku przyznawać punktów za nowe formy działania ani za inicjatywy. Nadal będziemy doceniać inicjatywy klubowiczów – WYKONANE – taką inicjatywę należy potraktować jako spotkanie klubu i wysłać z tego spotkania sprawozdanie w formularzu online. Jeśli wykonanie inicjatywy będzie się odbywało podczas kilku spotkań klubowiczów – należy wysłać sprawozdania z każdego z tych spotkań oddzielnie.
Więcej informacji można uzyskać w Dziale Analiz i Współpracy z Regionem WBP w Olsztynie (Elżbieta Maruszczak tel. 89 524 90 41, Joanna Cieślińska 89 524 90 38 e-mail: wspolpraca@wbp.olsztyn.pl)
- 2022-10-13 – Punkty za przysłanie pierwszego sprawozdania okresowego, których nie mogliśmy zaznaczyć w systemie wcześniej, dopisaliśmy do sprawozdań online za sierpień, wrzesień albo październik – klubom, które takie sprawozdania przysłały do 13 października 2022 r. Na przełomie lipca i sierpnia planujemy uzupełnić te zapisy kolejnym klubom, które w tym czasie przyślą sprawozdania online za spotkań swoich klubów.
Punkty za przysłanie drugiego sprawozdania okresowego dopisaliśmy do sprawozdań online za wrzesień-październik – klubom, które takie sprawozdania przysłały do 13 października 2022 r.
- 2022-07-12 – Punkty za przysłanie pierwszego sprawozdania okresowego dopisaliśmy do sprawozdań online za czerwiec i lipiec – klubom, które takie sprawozdania przysłały do 12 lipca 2022 r. Na przełomie lipca i sierpnia planujemy uzupełnić te zapisy kolejnym klubom, które w tym czasie przyślą sprawozdania online za spotkań swoich klubów.
——————–
Instytut Książki przyznał nagrody za lipiec 2022 r. za recenzje klubowiczom z Zalewa i Rynu
- w kategorii recenzje rysowane nagrody otrzymali:
– Miłosz Kozłowski, lat 9, z DKK działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie za ilustrację do książki Lou Carter i Deborah Allwright „W tej bajce nie ma smoka”;
– Maja Dziczek, lat 10, z DKK działającego w Bibliotece Publicznej w Rynie za za ilustrację wybranego opowiadania Maxa Toeppena “Wierzenia Mazurskie”.
Gratulujemy!
Więcej informacji o nagrodzonych i konkursie znajdziecie na stronie Instytutu Książki.
——————–
Instytut Książki przyznał nagrody za kwiecień i maj 2022 r. za recenzje klubowiczom z Bartoszyc, Działdowa, Morąga, Ostródy, Rynu i Zalewa
- w kategorii dorośli nagrody otrzymali:
– Pani Elżbieta Gregorowicz z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu za recenzję książki „Drzewo migdałowe” Michelle Cohen Corasanti;
– Pani Elżbieta Zakrzewska z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie za recenzję książki „Granatowy 44” Grzegorza Kalinowskiego;
– Pani Agnieszka Sławińska z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach, woj. warmińsko-mazurskie, za recenzję zbioru wierszy Wisławy Szymborskiej pt. „Dwukropek”;
- w kategorii dzieci i młodzież nagrody otrzymali:
– Wiktoria Leszko, lat 14, z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim za recenzję książki „Panna Foch” Barbary Kosmowskiej;
– Laura Otremba, lat 15, z DKK działającego przy Bibliotece Multimedialnej Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą” i Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Ostródzie, woj. warmińsko-mazurskie, za recenzję książki „Dziecko ze śmietnika” Jacqueline Wilson;
- w kategorii recenzja rysowana nagrody otrzymali:
– Miłosz Kozłowski, lat 9, z DKK działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie, woj. warmińsko-mazurskie, za ilustrację do książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugha Loftinga;
– Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej biorący udział w spotkaniach DKK działającego przy Regionalnym Parku Edukacji, Kultury i Turystyki – Bibliotece Publicznej w Rynie, woj. warmińsko-mazurskie, za znakomite ilustracje do wierszy z tomu zbiorowego ryńskich poetów „Moje miejsce na ziemi”.
Gratulujemy!
Więcej informacji o nagrodzonych i konkursie znajdziecie na stronie Instytutu Książki.
——————–
Instytut Książki przyznał nagrody za I kwartał 2022 roku za recenzje klubowiczom z Biskupca, Bisztynka, Działdowa, i Ostródy
- w kategorii dorośli nagrody otrzymali:
– Pani Elżbieta Zakrzewska z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie za recenzję książki „Narzeczone Chopina” Magdy Knedler;
- w kategorii dzieci i młodzież nagrody otrzymali:
– Anna Madejek, lat 10, z DKK działającego przy Powiatowej Bibliotece Publicznej i Szkole Podstawowej nr 6 w Ostródzie, woj. warmińsko-mazurskie, za recenzję książki „Biała żyrafa” Lauren St John;
– Laura Otremba, lat 15, z DKK działającego przy Bibliotece Multimedialnej Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą” i Szkole Podstawowej nr 6 w Ostródzie, woj. warmińsko-mazurskie, za recenzję książki „Lato na Rodos” Katarzyny Ryrych;
- w kategorii recenzja rysowana nagrody otrzymali:
– Miłosz Kozłowski, lat 9, z DKK działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie, woj. warmińsko-mazurskie, za ilustrację do książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugha Loftinga;
– Marta Sawicka, lat 14, z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie – Szkoła Podstawowa nr 2, woj. warmińsko-mazurskie, za recenzję książki „Ciasto ze szczyptą nadziei” Sarah Moore Fitzgerald;
– Członkowie Klubu Czytających Dzieci działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bisztynku, woj. warmińsko-mazurskie, za liczne i piękne ilustracje do czytanych wspólnie książek;
– Natalia Sadowska, lat 11, z DKK działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Biskupcu, woj. warmińsko-mazurskie, za ilustrację do książki „Banda Czarnej Frotté” Justyny Bednarek
Gratulujemy!
Więcej informacji o nagrodzonych i konkursie znajdziecie na stronie Instytutu Książki.
————————————————————————————-
Wyniki Grywalizacji Dyskusyjnych Klubów Książki w 2021 r.
Podsumowaliśmy jedno z zadań projektu “Dyskusyjne Kluby Książki w województwie warmińsko-mazurskim” – grywalizację DKK w 2020 r. Przypominamy, że zgodnie z zasadami Grywalizacji w 2021 roku punkty do nagrody rocznej były liczone za miesiące styczeń – październik 2021 r.
Wyniki grywalizacji 2021 są dostępne TUTAJ.
Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim klubom, klubowiczom i moderatorom za współpracę.
————————————————————————————
Wyniki konkursu “Podaj dalej”:
Wykaz laureatów konkursu jest dostępny TUTAJ.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i serdecznie gratulujemy nagrodzonym.
————————————————————————————
Instytut Książki przyznał nagrody za recenzje klubowiczom z Działdowa, Burkatu i Ostródy
- w kategorii dorośli nagrody otrzymali:
– Pani Elżbieta Zakrzewska z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie za recenzję powieści „Dziecko września” Marka Harnego
– Pan Łukasz Smolicz z DKK działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Burkacie, woj. warmińsko-mazurskie, za recenzję książki „Nocna droga” Kristin Hannah;
- w kategorii dzieci i młodzież nagrodę otrzymała Laura Otremba, lat 14, z DKK działającego przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ostródzie za recenzję książki „Pax” Sary Pennypacker.
Gratulujemy!
Więcej informacji o nagrodzonych i konkursie znajdziecie na stronie Instytutu Książki.
————————————————————————————-
Instytut Książki przyznał nagrody za recenzje klubowiczkom z Burkatu i Bartoszyc
- w kategorii dorośli nagrodę otrzymała Pani Krystyna Mitza z DKK działającego przy Bibliotece – Centrum Kultury Gminy Działdowo w Burkacie za recenzję książki „Z innej bajki” Jodi Picoult;
- w kategorii dzieci i młodzięż nagrodę otrzymała Ewelina Rawłuszko, lat 17, z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach za recenzję książki „Chór zapomnianych głosów” Remigiusza Mroza.
Gratulujemy!
Więcej informacji o nagrodzonych i konkursie znajdziecie na stronie Instytutu Książki.
————————————————————————————-
Instytut Książki przyznał nagrody za recenzje klubowiczce z Reszla
- w kategorii dorośli nagrodę otrzymała Pani Ewa Korżyńska z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu za recenzję książki „Ślad po złamanych skrzydłach” autorstwa Sejal Badani.
Gratulujemy!
Więcej informacji o nagrodzonych i konkursie znajdziecie na stronie Instytutu Książki.
————————————————————————————-
Instytut Książki przyznał nagrody za recenzje klubowiczom z Biskupca, Burkatu i Działdowa
- w kategorii recenzja rysowana nagrodę otrzymała Blanka Roznowska z DKK działającego przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu i Bibliotece Publicznej w Biskupcu za ilustrację do książki „Operacja Dexter” autorstwa Bożeny Kraczkowskiej;
- w kategorii dorośli nagrodę otrzymuje Pan Łukasz Smolicz z DKK działającego przy Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie za recenzję książki „Bat na koty” autorstwa Jerzego Niemczuka;
- w kategorii dzieci i młodzież nagrodę otrzymuje Joanna Krupska z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie/Szkole Podstawowej nr 2 za recenzję książki „Bezdomny ptak” autorstwa Glorii Whelan;
- w kategorii dzieci i młodzież nagrodę otrzymuje Milena Wrzecionowska z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie/Szkole Podstawowej nr 2 za recenzję książki „Yellow bahama w prążki” autorstwa Ewy Nowak.
Gratulujemy!
Więcej informacji o nagrodzonych i konkursie znajdziecie na stronie Instytutu Książki.
————————————————————————————-
Przykładowe pomysły moderatorów i klubowiczów (można naśladować):
- nowe formy: spotkania mailowe, sms-owe, telefoniczne, online z wykorzystaniem różnych narzędzi (np. ZOOM, Messenger, Jitsi Meet, Teams), hybrydowe, spotkania w postaci indywidualnych rozmów z klubowiczami, zabawa w rozpoznawanie tytułów książek po pierwszym zdaniu, spotkanie w nowym miejscu (świetlica aresztu, wiejska altana, polana, przystań kajakowa, …), pokaz i omówienie obrazów, pogadanka albo wykład, prace plastyczne (lepienie z plasteliny, rysowanki, wyklejanki, kolorowanki, rysowanie mangi…), wystawa ze zdjęciami z działalności klubu, prezentacja na FB, zabawa save one drop one (z tytułami omawianymi w ramach DKK), prezentacja w PowerPointcie z książkami proponowanymi do zamówienia dla DKK + głosowanie klubowiczów na tytuły, które klub zgłosi do zakupu (DKK Olsztyn, Ada Wasilewska), wystawa tematyczna, wykonanie “balonów pełnych miłości” przez klubowiczów, lizak – serce za każde wypożyczenie książki przez klubowicza w bibliotece w Walentynki, głosowanie na książkę zgłaszaną do nagrody literackiej Wawrzyn, ilustrowane zagadki tematyczne, udział klubowiczów w nagraniach dla TV, słuchanie muzyki, słuchanie fragmentów książek czytanych przez autora, wykorzystanie zabawek do rozmowy wprowadzającej do tematu książki, gra w karty, wykonanie planu wydarzeń utworu, spotkania wspominkowe, losowanie dodatkowej książki (czyta i omawia ją wybrany klubowicz i zachęca innych do jej przeczytania), napisanie wiersza przez klubowicza, część spotkania realnego to udział w zewnętrznym spotkaniu autorskim online, obejrzenie spektaklu teatralnego online, quiz tematyczne (np. na temat kraju, w którym rozgrywa się akcja powieści), wirtualny spacer Google Maps, głośne czytanie, łamańce językowe (wierszyki), zabawa z podawaniem jak największej ilości tytułów książek z imionami żeńskimi – nawiązaniu do niedawnego Międzynarodowego Dnia Kobiet, wysyłka linku do słuchowiska (do omówienia przy następnym spotkaniu), wspólne pisanie haiku, udział zwierząt w spotkaniu, poznawanie metod szyfrowania i kodowania, spotkanie w formie nagrań video, z których zmontowano filmik, Wykorzystanie Kahoota do przeprowadzenia Quizu ze znajomości treści książki, wykorzystanie programów komputerowych służących do malowania/rysowania, wysłanie prac Rodzinne czytanie do Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, pisanie dalszego ciągu przeczytanej książki, …
- inicjatywy:
- przygotowanie instrukcji pomagających instalować i używać platformę ZOOM (DKK Bartoszyce, kontakt: mediateka@mbpbartoszyce.pl):
- link do instrukcji dla uczestników spotkań DKK online. Instrukcje dostępne na stronie: https://dkk.mbpbartoszyce.pl
- link do filmiku (na razie tylko instalacja na komputerze): https://www.youtube.com/watch?v=gWnF-xQJKJM
- wystawa/pokaz i omówienie pamiątek związanych z wojskiem (DKK Dźwierzuty),
- fotogazetka (DKK Baranowo),
- wykonanie wystawy książek lub innych materiałów – prezentowana w bibliotece/szkole (DKK Woźnice, DKK Działdowo),
- samodzielne zorganizowanie spotkania autorskiego online (DKK Baranowo, DKK Jamielnik, DKK Biskupiec),
- zbieranie zapotrzebowania wśród znajomych seniorów i dostarczanie im książek (DKK Burkat), dostarczanie książek klubowiczom do domu (DKK Woźnice),
- wykonanie ze starej lodówki przenośnej biblioteki i ustawienie jej przed biblioteką, dla wszystkich osób, którzy mogą korzystać z darmowych książek przez całą dobę (DKK Burkat),
- wykonanie plakatu – podziękowania dla WBP w Olsztynie (DKK Jamielnik),
- udział klubowiczów w spotkaniu autorskim online zorganizowanym poza naszym projektem i omówienie tego spotkania (DKK Jamielnik, DKK Jedwabno),
- tort urodzinowy – 3 rocznica klubu (DKK Jamielnik),
- udział klubowiczów w obchodach dnia Bezpiecznego Internetu (DKK Woźnice),
- dyskusyjny spacer (DKK Gwiździny),
- wykonanie przez klubowiczów multimedialnych prezentacji tematycznych, przekazanie ich nauczycielom do wykorzystania – bezpieczne zachowania w sieci (DKK Baranowo),
- ręczne uzupełnienie tekstu na “pustych” stronach w książce z biblioteki (DKK Baranowo),
- włącznie się do promocji biblioteki w telewizyjnej akcji “Warto wypożyczyć (DKK Morąg),
- założenie zamkniętej grupy na Facebooku (DKK Lidzbark),
- wykonanie zdjęcia książki do postu na fb, porównanie najpopularniejszych ofert subskrypcji na audiobooki i ebooki (używanych przez klubowiczów: empik go, storytel, legimi, bookbeat), przygotowania do udziału w V akcji Czytania Jeżycjady (jedna z klubowiczek wybrała i przygotowała odpowiedni fragment książki niespodzianki, którą przeczytamy z podziałem na role przy najbliższej okazji), wybranie okładek aby zastąpić je własnymi, wspólne stworzenie tik – tokowej recenzji książki (DKK Jedwabno),
- 24 godzinny maraton czytelniczy (DKK Jedwabno),
- BOOK COVER TABOO! (zabawa podpatrzona na YT, polega na zgadnięciu tytułu książki po wcześniejszym opisaniu jej okładki, którą się dla ułatwienia rysuje na podstawie opisu (DKK Jedwabno),
- akcja “Randka w ciemno z książką”. Zadanie klubowiczów polegało na wybraniu pozycji z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży oraz pomocy w zapakowaniu książek i wykonaniu ozdób walentynkowych (DKK Gwiździny),
- udział w Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady 2021 (DKK Elbląg, DKK Braniewo),
- klubowiczka przygotowała autorski komiks na temat bezpieczeństwa w sieci, który został zaprezentowany na stronie FB biblioteki SP2 (DKK Działdowo),
- promocja czytelnictwa połączona z konkursem “W świecie Krasnoludków” zrealizowana w formie filmiku i udostępniona na FB Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie oraz na FB jamielnickiej biblioteki. Promowano również inne książki, w których bohaterami są krasnoludki (DKK Jamielnik),
- klubowiczka i moderator przygotowują i prowadzą na FB biblioteki konkurs “Węgorzewo i okolice w literaturze pięknej”. Na zakończenie, ze wszystkich miejsc występujących w prezentowanych stronicach sporządzona zostanie Literacka Mapa Powiatu Węgorzewskiego (DKK Węgorzewo),
- tu jest miejsce na Waszą inicjatywę, o której napiszecie w sprawozdaniu
- przygotowanie instrukcji pomagających instalować i używać platformę ZOOM (DKK Bartoszyce, kontakt: mediateka@mbpbartoszyce.pl):
- linki do informacji w mediach: przykładowe:
————————————————————————————-
Realizacja programu Dyskusyjne Kluby Książki w 2021 roku:
Kontynuujemy działania Dyskusyjnych Klubów Książki w 2021 roku. Otrzymaliśmy dofinansowanie projektu w województwie warmińsko-mazurskim.
Spotkania informacyjne/webinaria o zasadach w 2021 roku:
- Najbliższe spotkanie planujemy obecnie na rok 2022. Informacje w tej sprawie wyślemy do moderatorów mailowo.
- Piąte webinarium odbyło się 29 października 2021 r.
- Czwarte webinarium odbyło się 30 lipca 2021 r.
- Trzecie webinarium odbyło się na 11 maja 2021 r. dla moderatorek DKK przy MBP w Ostródzie
- Drugie webinarium odbyło się na 30 kwietnia 2021 r.
- Pierwsze webinarium odbyło się na 29 stycznia 2021 r.
Planujemy, że sposób przekazywania danych o działaniach klubów będzie podobny jak w 2020 roku. Większość z nich będzie przesyłana tylko w formularzach online:
- Deklaracja DKK na 2021 rok (wypełnić i wysłać online na początku roku i potem, jeśli dane klubu ulegną zmianie)
- Sprawozdanie ze spotkania klubu w 2021 roku (wypełnić i wysłać online po spotkaniu klubu, najlepiej w ciągu 7 dni od spotkania).
- UWAGA!!! stąd można pobrać baner z logotypami, który musi się znaleźć w informacjach, do których kierują linki zgłaszane w formularzu ze spotkania klubów w 2021 roku (jak wyżej).
Informacje zbiorcze z tych sprawozdań znajdziecie tutaj:
- Obecnie widać pod tym adresem już wyniki grywalizacji w 2021 roku. Dodaliśmy tam też zakładkę, gdzie widać wyniki grywalizacji z 2020 roku (Ranking 2020).
- W zakładce “Zasady” znajdziecie regulamin grywalizacji na rok 2021. Pod nim znajduje się regulamin grywalizacji z 2020 roku.
Jeżeli któraś z podstawowych informacji o klubie ulegnie zmianie (adres, moderator, klub dla dzieci/młodzieży/dorosłych) trzeba będzie wysłać do WBP w Olsztynie pocztą oryginał podpisanej nowej karty zgłoszenia klubu. Wzór poniżej. Skan tego dokumentu WBP w Olsztynie wyśle do Instytutu Książki.
- Karta zgłoszenia (należy ją pobrać, wypełnić, wydrukować, opieczętować i podpisać /dyrektor instytucji i moderator/, wysłać pocztą do WBP w Olsztynie). Jeśli żadne dane z tej Karty nie zmieniły się od 2020 r. – nie trzeba jej ponownie wysyłać.
Więcej informacji można uzyskać w Dziale Analiz i Współpracy z Regionem WBP w Olsztynie (Elżbieta Maruszczak tel. 89 524 90 41, Joanna Cieślińska 89 524 90 38 e-mail: wspolpraca@wbp.olsztyn.pl)
- 2021-06-11 – Miesięczne nagrody z grywalizacji za I – V 2021 – przyznane.
- 2021-02-16 – Dodatkowe punkty z grywalizacji za zgłoszenia do nagrody literackiej “Wawrzyn” – przyznano po 1 punkcie klubom, które zgłosiły swoje propozycje. Punkty są dopisywane do sprawozdań ze spotkań klubów pod warunkiem przysłania przez klub chociaż jednego sprawozdania.
————————————————————————————-
Instytut Książki przyznał nagrody za recenzje klubowiczce z Rynu
- w kategorii dorośli nagrodę otrzymała Pani Wanda Prokopowicz z DKK działającego przy Bibliotece Publicznej w Rynie za recenzję książki „Słodycz zapomnienia” autorstwa Kristin Harmel.
Gratulujemy!
Więcej informacji o nagrodzonych i konkursie znajdziecie na stronie Instytutu Książki.
————————————————————————————