Podczas wernisażu goście mieli okazję wysłuchać autorską interpretację mitu o Minotaurze w wykonaniu autora. Na koniec spotkania obecni otrzymali od artysty po fragmencie sznurka – współczesnej nici Ariadny, aby zainspirowani wystawą mogli „szyć” własne historie.
Andrzej Burzyński, aktor i malarz, urodził się w 1937 r. w Warszawie, tam też w 1960 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. W czasie studiów aktorskich oraz pracy w teatrach Warszawy, Bydgoszczy, Torunia, Wrocławia był wolnym słuchaczem uczelni artystycznych. Najdłuższy okres edukacji plastycznej odbył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz w pracowni prof. St. Borysowskiego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obie drogi kształcenia spowodowały, że Andrzej nigdy nie zdecydował, który z jego talentów jest ważniejszy: sztuka aktorska czy malarstwo.
Ulubioną techniką malarską artysty jest pastel, ale w swojej twórczości również stosuje gwasz i używa farb olejnych oraz wykonuje rysunki tuszem i ołówkiem. Pierwszy pokaz indywidualny prac Andrzeja Burzyńskiego miał miejsce czterdzieści lat temu, w 1967 roku w Olsztynie. Potem artysta wielokrotnie eksponował swoją sztukę w galeriach toruńskich oraz w galerii teatralnej w Olsztynie. Od 1979 r. mieszka na stałe w Paryżu i tam urządza swoje wystawy, które mają licznych entuzjastów i miłośników.
Uczestniczy w paryskich Salonach Jesiennych. Do interesujących prezentacji własnej twórczości autor zalicza wystawę w podparyskim zamku w Bagnole de l’Orne.
Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i oczywiście w Polsce.
Galeria Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33