AKTUALNOŚCI


Biblioteka dla dzieci powstała dzięki hojności miejscowych sponsorów
Zakup nowości - lato 2017
Zakup nowości - kwiecień 2017
Zakup nowości - luty 2017
Zakup nowości - listopad 2016
Zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju CzytelnictwaZakup nowości - październik 2016
Zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
>


Zakup nowości - wrzesień 2016
Zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
***

Zapraszamy na Narodowe Czytanie
*****


Spotkania dla klas I-III organizowane są pod hasłem „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”. Prezentacja multimedialna dotyczy psów – ich pochodzenia, opieki nad nimi oraz właściwego traktowania. Wszystkie dzieci otrzymują pamiątkowe zakładki i ulotki informacyjneNowości kwietnia

*****
Czytak Plus już dostępny w naszej bibliotece.
Chciałbym być.....burmistrzem Susza
Wszystkie dzieci marzą o tym by w przyszłości zostać "kimś". Zawodów, funkcji, urzędów jest tak wiele ! By wybór był łatwiejszy, w naszej Bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu: "Chciałbym być..." Gościem specjalnym pierwszych zajęć był burmistrz Susza, pan Krzysztof Pietrzykowski. Po prezentacji dotyczącej pełnienia urzędu burmistrza, pan Krzysztof cierpliwie odpowiadał na pytania zaproszonych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suszu (wych. p. Alicja Giżeńska). Uczniowie mieli też okazję zwiedzić Urząd Miejski w Suszu i zobaczyć m.in. gabinet burmistrza.


nowy zakup dostępny od 8.10.2015

nowy zakup w sierpniu

część nowego zakupu w czerwcu


Dzień Dziecka w Bibliotece. Każde dziecko wyszło zadowolone z biblioteki.

Warsztaty Puppet Pals HD - dla dzieci z klas I-III SP w Suszu. Jak powstają filmiki od kuchni.


wyróżnione filmiki stworzone przez uczestników zajęć dostępne do obejrzenia na naszym profilu na Facebooku

***

7 maja br. wolontariuszki z miejscowości Lorca w Hiszpanii: Maria Josefa Carrillos Morales, Maria Josefa del Carmen Garcia, Rosa Maria Cornet Planells, Elena Culicovschi gościły m.in. na zajęciach w Bibliotece Publicznej w Suszu.

Pobyt wolontariuszek jest jednym z działań realizowanego przez Federację FOSa projektu pt. „50+ Czas być aktywnym”. Projekt ten prowadzony w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”, akcji sektorowej Grundtvig polega na wymianie osób w wieku ponad 50 z Hiszpanii oraz Polski, w celu świadczenia wolontariatu w dowolnym obszarze działalności społecznej.

***

Przecinek i kropka- edukacyjne zajęcia dla dzieci klas I-III SP w Suszu, prowadzone przez stażystki: Patrycję Grzechowiak i Martę Czaplińską.

***Nowości***

"Tablety w Twojej bibliotece” Biblioteka Publiczna w Suszu w ramach projektu "Tablety w Twojej bibliotece”, biorąc udział w konkursie otrzymała aż 6 tabletów iPad Air z pakietami edukacyjnymi. Już wkrótce będą dostępne dla naszych użytkowników.
Tymczasem, badając możliwości iPadów nakręciłyśmy krótki filmik prezentujący aplikację Anatomy 4D. Tablety już wkrótce będą dostępne dla naszych użytkowników.


***

Nowości zakupione w grudniu 2014 r.

***

***W Bibliotece Publicznej w Suszu odbyły się szkolenia z cyklu „ O finansach... w bibliotece". Projekt, realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. Skierowany został do osób w wieku dojrzałym 50 +, które uczestniczyły w cyklu pięciu spotkań, poświęconych tematyce finansowej. Uczestnicy szkoleń zdobyli wiedzę ekonomiczną dotyczącą oszczędzania, inwestowania oraz ubezpieczeń, rozwinęli także umiejętności sprawniejszego poruszania się po zasobach Internetu. Zajęcia zakończyły się uroczystym rozdaniem Certyfikatów ukończenia szkolenia dwudziestu seniorom. Kurs poprowadziły Agata Kirzanowska i Marta Romanowska, bibliotekarki które wcześniej brały udział w profesjonalnym szkoleniu związanym z tematyką ekonomiczną i finansową.


Po raz kolejny biblioteka nasza przystąpiła do projektu "Link do przyszłości". Celem projektu "Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera." jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczęństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy "YouthSpark" oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Tym razem naszym gościem był Pan Jakub Jakubowski, który opowiadał o karierze grafika komputerowego, o kawiarni, której jest właścicielem i o tym, że każdy mieszkaniec małego miasteczka może odnieść sukces zawodowy.. Dzięki projektowi grupa uczniów z Zespołu Szkół poznała przykłady profesji, które mogą zainspirować ich do wyboru kariery zawodowej w przyszłości. Spotkanie odbyło się 14 marca 2014 roku.


Biblioteka w ramach projektu FRSI „Link do przyszłości" gościła młodego profesjonalistę Tomasza Kolinko, który o niełatwej drodze do wymarzonego zawodu oraz sposobach na odniesienie sukcesu zawodowego, opowiedział zgromadzonej młodzieży z kl. IV ZS Susz. Pan Tomasz to programista, przedsiębiorca z duszą społecznika oraz twórca klubu mówców Toastmasters. Młodzież dowiedziała się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie.***