Filmiki

Dzieci z Susza, Zalewa i okolic 100 lat temu
W Bibliotece w Suszu odbył się cykl spotkań dla dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej w Suszu pn. Dzieci z Susza, Zalewa i okolic 100 lat temu.W pierwszym spotkaniu udział wzięły dzieci z klasy III a Szkoły Podstawowej w Suszu oraz Krystyna Kacprzak prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Zalewskiej i Krzysztof Kępiński prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Suskiej. Spotkanie rozpoczęła prezentacja „Dzieci z okolic Susza- 100 lat temu”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały stare fotografie, na których doskonale był widoczny ubiór, fryzury i zabawki ich rówieśników sprzed 100 lat. Każdy z uczestników spotkania mógł również obejrzeć przyniesione przez Krzysztofa Kępińskiego stuletnie zabawki: laleczkę, żołnierzyka, pieska i skarbonkę. Dzieci miały okazję zadać pytania zaproszonym gościom o specyfikę ich pracy,zainteresowania i pasje. Uczniowie zapoznali się również z „Legendą o Skarbie Suskim""

filmik 2 min.


Teatrzyk KAMISHIBAI

filmik 2 min.

Wilk i siedem koźlątek, filmik 3 min.Trzy świnki, filmik 2 min.
X-box w bibliotece
Zapraszamy wszystkich fanów X-boxa 360 do GRY ! Udostępniamy dwa stanowiska, przy każdym mogą grać dwie osoby.
Lekcja biblioteczna i pasowanie na czytelników uczniów kl. I b Szkoły Podstawowej.fragment zajęć kl. I b: film 15:37 min.

Lekcja biblioteczna i pasowanie na czytelników przedszkolaków grupa Kangurki.

>fragment zajęć "Kangurki": film 2:59 min.
Lekcja biblioteczna i pasowanie na czytelników uczniów kl. I d Szkoły Podstawowej.
fragment zajęć kl. I c: film 16 min.Biblioteka nasza przystąpiła do projektu "Link do przyszłości".
Celem projektu "Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera." jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projket jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczęństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy "YouthSpark" oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Gościem był Pan Tomasz Kolinko, który opowiadał o karierze programisty i o tym jak wygląda praca zdalna, o tym jak znaleźć punkt zaczepienia w obcym mieście i o tym jak wygląda mityczna Krzemowa Dolina. Dzięki projektowi grupa uczniów z Zespołu Szkół poznała przykłady profesji, które mogą zainspirować ich do wyboru kariery zawodowej w przyszłości. Spotkanie odbyło się 14 lutego 2013 roku o godz. 10.00.
Link do przyszłości. Młdzi. Internet. Kariera. - film 4:59 min.


W projekcie przewidziano ponadto przygotowanie i rozpowszechnianie materiałów promocyjnych i edukacyjnych podkreślających rolę nowych technologii w życiu zawodowym, webinaria i czaty z młodymi, aktywnymi i charyzmatycznymi przedstawicielami zawodów, których przykład może zainspirować młodych ludzi oraz lokalne konkursy, w ramach których młodzież będzie szukała osób zajmujących się inspirującymi profesjami w ich lokalnych społecznościach i organizowała z nimi spotkania.

W Bibliotece podczas ferii prowadziliśmy warsztaty malarskie Graffiti - Street-Art,Zajęcia prowadził lider grupy RENOGRAF, Pan Karol Dybich.

fragment lekcji bibliotecznej dla pięciolatków: film 6 min.

Zapraszamy młodsze klasy Szkół Podstawowych na zajęcia prowadzone przez Panią Agatę Kirzanowską.


Młodzież działa w Suszu: film 9 min.

Biblioteka nasza otrzymała dofinansowanie w kwocie 14 tys. na skutek napisania wniosku do Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.


"Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej, który pozwala uzyskać dofinansowanie na realizację projektu. Dzięki temu młodzi ludzie w wieku 13–30 lat mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.
Program adresowany jest również do osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji działających na rzecz młodzieży, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, rozwinąć działalność czy nawiązać współpracę międzynarodową.
„Młodzież w działaniu” wspiera przedsięwzięcia, które mają pomóc w rozwoju osobowości młodych ludzi oraz sprzyjać nabywaniu nowych umiejętności. Za realizację programu w Polsce odpowiada Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”, której rolę pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.
cytat www.mlodziez.org.plW Bibliotece w Suszu 3 razy w tygodniu odbywały się pod okiem instruktora warsztaty malarskie. Grupa młodzieży pod nazwą "RENOGRAF" uczyła się różnych technik malarskich. Zwieńczeniem warsztatów było wykonanie 3 dużych murali (obrazy na ścianach) w Suszu. Projekt zakończył się wernisażem, gdzie każdy z przybyłych gości miał okazję wziąć udział w tworzeniu własnego dzieła.maj 2012

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Susz została nagrodzona w konkursie "Co trzy głowy to nie jedna!", przeprowadzanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach kampanii "Tydzień z Internetem 2012". Biblioteka znalazła się w gronie pięciu instytucji nagrodzonych za najlepsze relacje multimedialne. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu i umieszczeniu w serwisie YouTube lub prezi.com multimedialnej relacji ze spotkania.

28 marca 2012 roku w Bibliotece Publicznej w Suszu odbyła się wirtualna podróż "W 80 minut dookoła świata". Głównym celem realizowanego programu była solidarność międzypokoleniowa. Tak więc do wspólnej zabawy zaprosiliśmy osoby starsze, dzieci i młodzież. Spotkanie prowadziły Joanna Tyszkowska i Marta Romanowska, a wszystkich wspomagał wolontariusz Sebastian Kamiński. Udało nam się odwiedzić między innymi Paryż, Wyspę Bali w Indonezji, Saharę, Wielką Rafę Koralową i Wielki Kanion. W krótkich przerwach rozwiązywaliśmy łamigłówki i zagadki. Uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Wręczenie nagród odbyło się 24 maja 2012 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.nagrodzona relacja ze spotkania: film 2:45 min.wręczenie nagrody: film 1:53 min.


ogłoszenie wyników

"Tydzień z Internetem" to ogólnoeuropejska kampania, koordynowana przez Telecentre-Europe, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości Internetu. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). W tym roku, w Polsce swój udział w kampanii zarejestrowało 400 instytucji, a w raporcie europejskim relacja z Biblioteki w Suszu została zalinkowana jako jedyna z Polski polecana do obejrzenia.

The “Around the world in 80 minutes” quiz at the public Library in Susz, Poland

raport Telecentre Europe

W kampanii brało udział 21 państw.