Kobieta w muzyce - wykład Marcina Wawruka
1 marca 2008 r.

Z okazji Dnia Kobiet w Starym Ratuszu zostało zorganizowane słowno - muzyczne spotkanie z prof. Marcinem Wawrukiem, którego tematem była "Kobieta w muzyce". Prof. Wawruk poprowadził słuchaczy przez prawie tysiącletnią historię muzyki, poczynając od średniowiecznych kompozycji Hildegardy z Bingen na jazzowych improwizacjach Urszuli Dudziak kończąc.

Marcin Wawruk - chórmistrz, aranżer, producent płytowy; specjalizuje się w prowadzeniu kameralnych zespołów wokalnych (obecny zespół wokalny PRO FORMA), prowadzi warsztaty wokalne i piosenkarskie; jest profesorem w Katedrze Muzyki UWM w Olsztynie oraz Podyplomowego Studium Emisji Głosu w Bydgoszczy. Miarą skuteczności jego metody wokalnej są liczne nagrody zespołu PRO FORMA zdobyte na konkursach chóralnych, a także osiągnięcia małoletnich uczestników jego warsztatów w konkursach piosenki dziecięcej oraz w programie TVP "Szansa na sukces".

Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady: m.in. z Marylą Rodowicz, Urszulą Dudziak, Krzesimirem Dębskim, Leszkiem Możdżerem, Markiem Bałatą, Krzysztofem Krawczykiem, Norbim...

Brał udział w nagraniu kilkunastu płyt CD jako producent, autor, aranżer i wykonawca. Jest również współautorem zbiorku utworów dla dzieci na skrzypce i fortepian "Skrzypiące Nutki" (PWM). Dzięki przebojom Norbiego został laureatem nagrody polskiego przemysłu muzycznego "Fryderyk 97".

powrót