Spotkania muzyczne z cyklu Teka Kompozytorów

11 maja 2007 r. odbyło się spotkanie w Domu Samopomocy Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Wyspa" w Olsztynie z cyklu "Teka Kompozytorów" poświęcone Karolowi Szymanowskiemu. Portret muzyczny kompozytora polskiego oraz muzykę i strój góralski prezentowały Stanisława Haraj i Joanna Stupienko - pracownicy wypożyczalni muzycznej Działu Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 13 w Olsztynie 14 maja 2007 r. w dwóch drugich klasach odbyły się spotkania z muzyką góralską Karola Szymanowskiego. Prezentacja Anny Romanowskiej i Joanny Stupienko była wzbogacona pokazem tradycyjnego stroju góralskiego. Przyniosła wiele uśmiechu i zadowolenia dzieci.

Od 14 maja do 15 czerwca 2007 r. odbył się cykl spotkań Z muzyką Karola Szymanowskiego w 18 olsztyńskich przedszkolach. Zajęcia w grupach pięcio- i sześciolatków prowadziły Stanisława Haraj i Joanna Stupienko, które prezentowały fragmenty muzyki kompozytora związane z góralszczyzną oraz naukę kroków tańca krzesanego. Dzieci miały możliwość przymiarki prezentowanego tradycyjnego stroju góralskiego lub jego elementów. W celu utrwalenia wiadomości dzieci przygotują indywidualne i zbiorowe prace plastyczne.

 

powrót