Noc Świętojańska, czyli Oficjalne Powitanie Lata - Strefa Książki
24 czerwca 2016 r.

W Parku Centralnym w Olsztynie 24 czerwca 2016 r. odbyło się wydarzenie związane z najkrótszą nocą w roku pt. „Noc Świętojańska, czyli Oficjalne Powitanie Lata”. Wśród wielu atrakcji znalazła się także Strefa Książki, której gospodarzem była Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie. Od godziny 17.00 przygotowano dla dzieci: Teatrzyk Kamishibai – Kotka Milusia, zabawy plastyczne oraz warsztacik Pięknego Pisania – Ozdobny Inicjał. Dorośli mogli również znaleźć coś dla siebie. Dyskusyjny Klub Książki Niemieckiej rozmawiał z Magdaleną Wilde, jedną z inicjatorek Vegan Brunch Olsztyn, o książce Karen Duve „Jeść przyzwoicie. Autoeksperyment”. Spotkanie poprowadziła Magdalena Drozdowicz. Jako, że Noc Świętojańska to również tradycyjnie Noc Kupały, zakochani skorzystali z warsztatów zatytułowanych „Na zawsze razem – czy to możliwe?” oraz zapoznali się z ekspozycją zbiorów o miłości i związkach. Nasza bibl ioteka zaproponowała także warsztaty z tworzenia wianków z papierowych kwiatów, przygotowała „Zioła ku pomocy duchowi i ciału”, świętojański bookcrossing oraz pisanie powieści okolicznościowej z Beatą Brokowską z Gazety Olsztyńskiej. Zabawa trwała do godziny 21.00.


Współorganizator:
Gazeta Olsztyńska

Stoisko Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Strefie Książki podczas Nocy Świętojańskiej w Parku Centralnym. Na podeście pod namiotem rozłożone książki, na namiocie rozwieszony program Strefy Książki. Tyłem do aparatu stoi jeden z uczestników Nocy Świętojańskiej zainteresowany stoiskiem. W tle baner WBP, kosze z kwiatami i park. Strefa zabaw dla dzieci przygotowana przez Piątkę - Bibliotekę Dzieci i Młodzieży. Na wielokolorowej chuście siedzą dzieci z rodzicami, dookoła park.
Strefa Książki. Grupa ludzi zainteresowana różnymi stoiskami. Na trawie pośrodku koc, po lewej strefa dla dzieci, po prawej bookcrossing i pisanie powieści przy stole. Dookoła park. Mężczyzna dopisujący swój fragment do pisanej wspólnie przez uczestników Nocy Świętojańskiej historii. Za nim namiot WBP z książkami, stoisko z robionymi ręcznie kwiatami z papieru oraz DKK niemieckie na trawie.
Na pierwszym planie fragment parku i widownia. W tle na scenie tańczą panny w wiankach na głowie. Pod sceną fontanna i widownia. Pracownik WBP przekazujący książki na konkurs zorganizowany przez Zofię Wojciechowską, prezeskę Instytutu Hortiterapii  „Zielony Promień”, na najpiękniejszy wianek świętojański.
Stoisko z robionymi ręcznie kwiatami z papieru. Dwie panie uczą się robienia kwiatów. Po lewej namiot z książkami i baner WBP. Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki Niemieckiej siedzą na pufach, rozmawiając o książce „Jeść przyzwoicie” Karen Duve.

powrót