Spotkanie z Małgorzatą i Mirosławem Kalicińskimi
12 maja 2016

W Starym Ratuszu z czytelnikami spotkali się Małgorzata i Mirosław Kalicińscy. Spotkanie prowadziła Joanna Fertacz. Wizyta w WBP związana była z promocją książki „Kalicińscy od kuchni”. Na spotkaniu nie zabrakło także wątków związanych z książką „Dom nad rozlewiskiem” i jej kontynuacją, której akcja dzieje się na Warmii i Mazurach.

Małgorzata Kalicińska
Powieściopisarka i dziennikarka. Absolwentka SGGW w Warszawie. Po studiach uczyła w technikum ogrodniczym w Konstancinie-Jeziornej i warszawskich szkołach podstawowych. Pracowała w mediach. Zbierała informacje wykorzystywane w porannym programie „Kawa czy herbata?”. Współtworzyła „Forum nieobecnych” i redagowała „Żyć bezpieczniej”. Początkiem kariery literackiej Małgorzaty Kalicińskiej była inspirowana jej własną biografią powieść „Dom nad rozlewiskiem”. Uhonorowana nagrodą księgarzy Witryna 2006 i nominacją do Nagrody Literackiej Srebrnego Kałamarza im. Hermenegildy Kociubińskiej książka biła rekordy popularności. Podobnie dwie pozostałe części sagi – „Powroty nad rozlewiskiem” i „Miłość nad rozlewiskiem”. Kolejne utwory pisarki to autobiograficzne „Fiołki na trzepaku”, „Zwyczajny facet”, „Lilka”, „Irena”, „Kochana moja rozmowa przez ocean”, „...I wtedy moja córka powiedziała”, „Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie”.

Mirosław Kaliciński: Z zawodowym gotowaniem zmierzył się w czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych. Szefował przez rok w restauracji na 100 osób ucząc się profesjonalnego gotowania. 25 lat temu udało udało mu się uciec z miasta. Gotowanie w wiejskim domu dało Mirosławowi nowe możliwości.
Prowadził program „Gotowanie z dziadkiem”. Od czterech lat prezentuje swoje przepisy w tygodniku Angora, a ich zbiór ukazał się w książce „Obiad w pół godziny”.

Współorganizator: Wydawnictwo Burda Książki

Na zdjęciu od lewej Małgorzata Kalicińska, Joanna Fertacz i Mirosław Kaliciński Na zdjęciu publiczność - zdjęcie za głów, w tle Małgorzata Kalicińska, Joanna Fertacz i Mirosław Kaliciński
Na zdjęciu publiczność - zdjęcie za głów, w tle Małgorzata Kalicińska, Joanna Fertacz i Mirosław Kaliciński Na zdjęciu Małgorzata Kalicińska, która podpisuje swoją książkę, dwie czytelniczki oraz Mirosław Kaliciński
Na zdjęciu Małgorzata Kalicińska, która podpisuje swoją książkę Na zdjęciu Małgorzata i Mirosław Kalicińscy. Zdjęcie wykonane w kuchni podczas wspólnego gotowania.

powrót