ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
tel. (89) 524 90 46
e-mail: promocja@wbp.olsztyn.pl

Radek Nowacki - „THE SCOTS DNA”
15 kwietnia 2016 r.

W Galerii Stary Ratusz WBP odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt.: „THE Scots DNA” Radka Nowackiego

Jako obcokrajowiec Radek Nowacki szukał najlepszego medium do pokazania swojej interpretacji Szkocji.
Szkocja to piękny kraj. Szkocja to brzydki kraj.
Szkocja to kraj rozdzierany wieloma sprzecznościami.
Fotografie z serii The Scots DNA starają się opisywać oba te światy. Krajobrazy górskich Highlandów i miejskie plaże Glasgow i Edynburga połączone z prostymi portretami Szkotów tworzą całość nie wymagającą wyjaśnień. Autor wydaje się prowokować widza do spojrzenia pod „powierzchnię”, aby dojrzeć, a raczej poczuć, to co kryje się za zdjęciami.

Cztery fotografie z projektu „The Scots DNA” zostały wręczone Księciu Walii Karolowi i jego małżonce Księżnej Kornwalii Kamili i dołączyły do Królewskiej Kolekcji w Dumfries.

Radek Nowacki (ur. 15 lipca 1977 r.) fotograf i dziennikarz. Członek International Federation of Journalists specjalizujący się w fotografii prasowej, portretowej i dokumentalnej.

Na zdjęciu: dyrektor WBP Andrzej Marcinkiewicz, który otwierał wystawę. W tle zdjęcie artysty. Na zdjęciu: Radek Nowacki  - fotograf, gość, spotkania. W tle zdjęcia artysty.
Na zdjęciu widać materiały promujące wystawę szkicowniki, foldery i laptop z prezentacją. Na zdjęciu widać grupę osób, która przybyła na wernisaż i Radka Nowackiego  - fotograf, gościa spotkania.  oraz wyeksponowane w Galerii prace. Wszyscy znajdują się w Galerii Stary Ratusz.
Na zdjęciu fotografia Radka Nowackiego  - portrety mieszkańców Szkocji oraz pejzaże ze Szkocji Na zdjęciu fotografia Radka Nowackiego  - portrety mieszkańców Szkocji oraz pejzaże ze Szkocji

powrót