Akcja Zajączkowo
23 marca 2016 r.

W okresie poprzedzającym Święta Wielkiej Nocy Stary Ratusz odwiedził nietuzinkowy gość. Trudno jest nam powiedzieć cokolwiek więcej na temat owego tajemniczego osobnika, bo zniknął tak szybko, jak się zjawił i chociaż niektórzy go rzekomo widzieli, to jednak podawane przez nich rysopisy mocno się od siebie różnią. Skąd jednak nasza pewność, co do tego, że tajemniczy gość się zjawił? A stąd, że podrzucił do Biblioteki wielkanocne podarki w postaci książek. Postanowiliśmy nie zachowywać tych prezentów dla siebie, ale podzielić się nimi z naszymi Czytelnikami, którzy w ten dzień odwiedzili Bibliotekę. Z przygotowanej puli książek (z dobrą przeszłością w DKK), każdy Czytelnik mógł sam wybrać prezent i zabrać go do domu. Na zawsze. Gorąco dziękujemy Zajączkowi za przekazanie nam tylu wspaniałych pozycji!

Współorganizator: Dyskusyjny Klub Książki

Grafika promująca akcję Na zdjęciu widać rozłożone książki. Z każdej z nich wystaje zielona zakładka przedstawiająca zająca wielkanocnego.
Na zdjęciu stojąca tyłem do obiektywu czytelniczka. Czytelniczka stoi przy stole, na którym znajdują się książkowe podarki. W dłoniach trzyma jedną z książek. Na zdjęciu widoczne stosiki książek do rozrania. Z każdej z książek wystaje zielona zakładka z wielkanocnym zajączkiem.

powrót