ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
tel. (89) 524 90 46
e-mail: promocja@wbp.olsztyn.pl

Marek Kojro – „Pozdrowienia z bajkowej Warmii”
18 marca 2016 r.

W Galerii Stary Ratusz odbył się wernisaż fotograficzny Marka Kojro. Fotograf pochodzi z Barczewa i od lat związany jest z Warmią. To przywiązanie znajduje odbicie w zdjęciach, których tematem jest przyroda naszego regionu. Te pełne uroku fotografie przypominają nam, że mieszkamy w jednym z piękniejszych miejsc na Ziemi.


Marek Kojro:
Moje fotografowanie zaczęło się siedem lat temu i miało dwa źródła. Pierwsze (właściwie praźródło) to fascynacja przyrodą. Zaszczepił ją we mnie Dziadek Józef, który z wyrozumiałością, wytrwałością i doświadczeniem Wielkiego Mistrza pokazywał podrostkowi jakie piękne jest niebo, jakie cudowne i tajemnicze są lasy i pola, jakie wspaniałe i mądre są zwierzęta. I ten zachwyt pozostał we mnie do dziś. Daje mi siłę do wstawania przed świtem i przemierzania z aparatem, plecakiem i statywem, łąk, pól i lasów, i poszukiwania tych najwspanialszych widoków (a piękne są, że klękajcie narody!), i zamykania ich w moim aparacie. I tu dochodzę do tego drugiego źródła pasji fotograficznej – pierwszego cyfrowego aparatu, który przyniósł mi pod choinkę Święty Mikołaj. Ten aparat mam do dziś i nawet sporadycznie używam, choć oczywiście z biegiem czasu urósł apetyt na lepszy sprzęt. Jeżeli kocha się przyrodę, mieszka na Warmii i dysponuje aparatem, to pozostaje już tylko fotografowanie!

Na zdjęciu widać grupę osób, która przybyła na wernisaż oraz wyeksponowane w Galerii prace. Wszyscy znajdują się w Galerii Stary Ratusz. Na zdjęciu: dyrektor WBP Andrzej Marcinkiewicz, który otwierała wystawę. W tle zdjęcie artysty.
Na zdjęciu od lewej: dziecko, wnuczka fotografa, dalej Marek Kojro - fotograf, gość, spotkania. W tle obrazy artysty. Na zdjęciu widać grupę osób, która przybyła na wernisaż. Wszyscy znajdują się w Galerii Stary Ratusz.
Na zdjęciu uczestniczka wernisażu. Pani trzyma w ręku żółtą różę, dalej Marek Kojro - fotograf, gość, spotkania. Na zdjęciu uczestniczka wernisażu -skrzypaczka Agnieszka Wojtkowiak. W tle zdjęcia artysty.
Na zdjęciu fotografia Marka Kojro - zielony pejzaż Warmii Na zdjęciu fotografia Marka Kojro - zielony pejzaż Warmii we mgle

powrót