ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
tel. (89) 524 90 46
e-mail: promocja@wbp.olsztyn.pl

Marcin Radziszewski – „Portrety malarzy polskich”
4 marca 2016 r.

W Galerii Stary Ratusz odbył się wernisaż prac Marcina Radziszewskiego pt. „Portrety malarzy polskich”.

Artysta o swojej wystawie:
W hołdzie wielkim polskim malarzom, których dzieła podziwiam. Przedstawiam cykl portretów siedemnastu mistrzów malarstwa polskiego, przełomu XIX i XX wieku. Czas w którym tworzyli swoje dzieła to mój ulubiony okres w historii malarstwa polskiego. Mimo różnic artystycznej formy i ekspresji twórczej, wszyscy z przedstawionych malarzy portretowali dzieje narodu polskiego i przez to tłumaczyli historię Polski.


Marcin Radziszewski to malarz-samouk z Olsztyna. Urodził się 20 lipca 1978 roku w Olecku. Autor ponad dwustu prac, w przeważającej liczbie obrazów olejnych. W kwietniu 2010 roku Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zorganizował pierwszą indywidualną wystawę prac Marcina Radziszewskiego zatytułowaną „Moja rodzina”. Jego prace były też prezentowane na kilku wystawach zbiorowych organizowanych w Olsztynie. Mistrzem Radziszewskiego jest Jacek Malczewski, a główną inspiracją malarstwo z przełomu XIX i XX wieku. Jego obrazy pełne są żywych kolorów i prezentują unikatowy świat zarówno wewnętrznych wizji autora, jak i jego zwykłego, codziennego życia, splecionych w jedną, fascynującą całość.

Na zdjęciu od lewej: dziecko, syn malarza, dalej Marcin Radziszewski - malarz, gość, spotkania, dalej Iwona Bolińska-Walendzik, która otwierała wystawę. W tle obrazy artysty. Na zdjęciu od prawej artysta, Marcin Radziszewski trzymający w ręku kwiaty, obok niego stoi jego syn. W tle przestrzeń Galerii, w której zaprezentowane są obrazy Radziszewskiego.
Na zdjęciu uczestniczka wernisażu. Pani trzyma w ręku czerwoną różę. W tle wystawa obrazów Marcina Radziszewskiego. Na zdjęciu widać grupę osób, która przybyła na wernisaż. Wszyscy znajdują się w Galerii Stary Ratusz.
Na zdjęciu widać grupę osób, która przybyła na wernisaż. Wszyscy znajdują się w Galerii Stary Ratusz. Na zdjęciu widać wyeksponowane w Galerii prace Marcina Radziszewskiego.

powrót