ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
tel. (89) 524 90 46
e-mail: promocja@wbp.olsztyn.pl

Ashley Collin – „OPEN ENDED”
19 lutego 2016 r.

W Galerii Stary Ratusz WBP odbył się wernisaż wystawy prac Ashley'a Collina. Artysta przedstawił na wystawie obrazy, w których jak sam podkreśla, rozważa i wybiera pomysły jako odrębne jednostki, które znajduje w trakcie dialogu abstrakcji i geometrii, przypisując je do nowej wizualizacji. Jego strategią artystyczną jest naśladowanie techniki typowej dla sztuki modernistycznej, z jej powtórzeniami, fragmentaryczną kompozycją i symetrią. Prace Collina często zawierają czyste kształty i dwuznaczne formy. Jego studio jest miejscem, gdzie w drodze długich eksperymentów i poszukiwań, teoretyczne pomysły zamieniają się w fizyczną rzeczywistość abstrakcyjną.

Równolegle do wyżej wspomnianego procesu artysta często wykorzystuje elementy więcej niż jednego pomysłu w pracach, w których ożywają wcześniejsze koncepty, łącząc je zarazem z nowymi pomysłami. W ten sposób kształtuje metamorficzne, geometryczne więzi i podziały między starym a nowym.

Collin wystawiał swoje prace m.in. w Berlinie, Nowym Jorku, Warszawie, Krakowie, Londynie, Ostrowie Wielkopolskim. Obecnie mieszka i pracuje w Polsce.

Ashley Collin (ur. w 1988 r. w Wielkiej Brytanii) to artysta, który w latach 2007-2010 uczęszczał na University College Falmouth. Tworzy kolaże, rysunki oraz malarstwo. Język jego prac opiera się głównie na kompozycji abstrakcyjnej.

Zdjęcie zrobione w Galerii Stary ratusz. Od lewej strony: otwierająca wystawę Iwona Bolińska-Walendzik, następnie Ashley Collin - artysta, obok Małgorzata Sobczak - tłumaczka. W tle ekspozycja obrazów Ashley'a Collina podwieszonych na łańcuchach do sufitu Galerii. Na pierwszym planie po prawej stronie stoi Ashley Collin. Rozmawia stojącą po jego lewej stronie, odwróconą tyłem do aparatu kobietą. Na drugim planie - uczestnicy wernisażu. W tle wystawa prac.
Na zdjęciu ekspozycja Ashley'a Collina. Umocowane na łańcuchach obrazy zostały podwieszone do sufitu. Po lewej stronie zdjęcia widać uczestniczki wernisażu oglądające obrazy. Na zdjęciu jedna z prac Ashley'a Collina - obraz prezentowany w Galerii. Obraz przedstawia kształt z kolorowych pasów namalowany na szaro-białym tle.

powrót