„Śpiewanki turystyczne z udziałem publiczności” w ramach 24 Finału WOŚP
10 stycznia 2016 r.

Niepisaną tradycją WBP stają się „Śpiewanki turystyczne z udziałem publiczności”, które odbywają się w Galerii Stary Ratusz w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w zeszłym roku, wolontariusze WOŚP, a zarazem członkowie Fundacji Stare Buty dzierżąc w dłoniach gitary i śpiewniki zachęcali do zapełniania datkami orkiestrowych puszek. Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem tłum odwiedzający Galerię nie topniał, a wręcz rósł z godziny na godzinę. W tym roku do zabawy dołączył prowadzony przez Jenny Burniewicz Teatr Harmonia, który przy akompaniamencie cymbałów Ani Brody zaprezentował uczestnikom wydarzenia mini spektakl. Spotkanie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, a najważniejsze, że jego cel został osiągnięty – uczestnicy zabawy dorzucili swoje cegiełki do zbiórki na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.


Współorganizator: Fundacja Stare Buty

Na zdjęciu widać ludzi biorących udział w spotkaniu. Po prawej stronie siedzi grupa z gitarami. Po lewej stronie widać stojących w półkolu uczestników. W tle przystrojona choinka. Na zdjęciu widać grupę muzyków. Część z nich trzyma gitary w dłoniach. Przed muzykami stoi pulpit z nutami.
Na zdjęciu widać liczną grupę uczestników biorących udział w wydarzeniu. Część z nich gra na gitarach, część śpiewa. Na drugim planie widać przystrojoną choinkę. W centrum zdjęcia, na ziemi leży dywan. Dookoła dywanu ustawione są poprzebierane dzieci-aktorzy. Po lewej stronie widać siedzącą na krześle artystkę - Anię Brodę.
W centrum zdjęcia widać młodego aktora, który na ramionach niesie rekwizyt - głaz. Dookoła stoją widzowie. Po prawej stronie, na krześle siedzi Ania Broda, która gra na cymbałach. W centrum zdjęcia widać ubrane w długie suknie aktorki, które odgrywają dynamiczną scenę. Dookoła nich stoją widzowie.
Na zdjęciu widać trzy osoby. Od lewej: uśmiechnięta kobieta, następnie mężczyzna, który trzyma w dłoniach otwarty portfel, obok niego stoi kobieta, która trzyma w rękach puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na zdjęciu uczestnicy spotkania: trzech dorosłych i dwoje dzieci.

powrót