„Jego oczami” – spotkanie z Kazimierzem Tischnerem
14 grudnia 2015 r.

W grudniowe popołudnie gośćmi Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie byli: Kazimierz Tischner, brat ks. prof. Józefa Tischnera, Szymon Wróbel, autor filmu dokumentalnego i książki „Jego oczami” oraz Marek Barański, dziennikarz „Gazety Olsztyńskiej”.

Spotkanie rozpoczęło się nawiązaniem do wywiadu, który w 1990 r. przeprowadził Marek Barański z ks. Józefem Tischnerem. Następnie nadszedł czas na wspomnienia. Kazimierz Tischner oczarował słuchaczy opowieściami o dzieciństwie, dorastaniu, relacjach rodzinnych i ogromnym wpływie, jaki wywierał na niego – młodszego brata – piętnaście lat starszy Józef. Po tym niezwykle ciekawym spotkaniu można było uzyskać autografy wszystkich trzech gości spotkania.

Na książkę pt. „Jego oczami” składają się rozmowy z przyjaciółmi ks. Profesora, długa i szczera rozmowa z jego bratem, który stał się głównym bohaterem filmu, świadectwa i refleksje młodych ludzi, a także opis najciekawszych przygód, z którymi twórcy spotkali się podczas pokazów filmu w Polsce i za granicą, i kulis pracy na planie filmowym. W książce znajduje się także pełen wywiad, który w 1990 r. przeprowadził z ks. Tischnerem Marek Barański.

Na trzech fotelach, od lewej zasiadają: Kazimierz Tischner, Szymon Wróbel, marek Barański. Szymon Wróbel trzyma w ręku mikrofon. Na drugim planie znajduje się banner WBP. Przed panami stoi stolik. Na zdjęciu widownia spotkania zajmująca miejsca siedzące.
Na zdjęciu po prawej stronie przy stoliku siedzą Szymon Wróbel, a za nim Kazimierz Tischner. Pochylają się nad stołem i podpisują książki. Po lewej stronie, przed stolikiem stoją uczestnicy spotkania. Na zdjęciu po lewej stronie Kazimierz Tischner, po prawej Szymon Wróbel. Obaj podpisują książki, które leżą na stoliku przed nimi.
Na zdjęciu słuchacze tłoczący się przy stoliku, gdzie goście podpisują książki. Na fotelach od lewej siedzą: Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor WBP, Kazimierz Tischner, Szymon Wróbel. Poniżej, z prawej strony siedzi Marek Barański. Przed panami znajduje się stolik.

powrót