Spotkanie z Dawidem Kraszewskim
7 grudnia 2015 r.

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie gościliśmy Dawida Kraszewskiego, laureata konkursu Olsztyński Debiut 2015, zorganizowanego przez olsztyński oddział Stowarzyszeń Pisarzy Polskich. Główną nagrodą w konkursie było wydanie drukiem najlepszego tomu wierszy. Z takim tomem zawitał w nasze progi młody poeta, który premierowo zaprezentował swoje zwycięskie dzieło pt. „Wiersze na porost brody”. Dawid Kraszewski jest nie tylko autorem, ale i popularyzatorem literatury: organizuje spotkania z pisarzami oraz prowadzi audycję radiową poświęconą poezji.

Oprócz autora, na spotkaniu pojawiło się jury konkursu w składzie: Alicja Bykowska-Salczyńska, prof. Zbigniew Chojnowski i dr hab. Krzysztof Szatrawski.

Po lewej stronie stoi Dawid Kraszewski - zwycięzca konkursu. W rękach trzyma tom swoich wierszy. Z prawej strony, nieco z tyłu siedzi na krześle Krzysztof Szatrawski. Na zdjęciu od lewej (siedzą na krzesłach): Alicja Bykwska-Salczyńska, Zbigniew Chojnowski, Dawid Kraszewski. Przed Dawidem Kraszewskim jest okrągły stolik. Po rawej stronie stołu stoi Krzysztof Szatrawski. Czyta coś z kartki trzymanej w dłoniach.
Na pierwszym planie Dawid Kraszewski. Poeta siedzi przy stole i podpisuje swoją książkę. W tle uczestnicy spotkania. Na zdjęciu widać tomik wierszy podpisywany przez Dawida Kraszewskiego.

powrót