Spotkanie z Marcinem Gienieczko
18 listopada 2015 r.

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie gościł Marcin Gienieczko, który opowiadał o swojej wyprawie do źródeł Amazonki w ramach wyprawy Energa Solo Amazon Expedition. Pokonanie Amazonki zajęło mu 94 dni – przebył 5986 km w canoe i tym samym stał się trzecim człowiekiem na świecie, który tego dokonał.

Sam o swojej wyprawie mówi: „Źródła Amazonki to kość niezgody nie tylko polskich podróżników. Gdzie leżą źródła największej i najdłuższej rzeki świata? Postanowiłem wybrać się w wysokie Andy, żeby sprawdzić skąd bierze swój początek Amazonka”

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy wypełniony po brzegi pokój z widokiem, w którym odbyło się wydarzenie.


Fot. 3-4 Marcin Ginenieczko

Od lewej strony: ekran, na którym wyświetlony jest slajd przedstawiający zdjęcie podróżnika. Obok ekranu stoi podróżni, który przemawia. Obok, po prawej siedzą uczestnicy spotkania. Po lewej stronie stoi podróżnik, prezentuje słuchaczom książkę. Po prawej stronie znajduje się widownia zapełniona ludźmi.
Zdjęcie pochodzące z podróży Marcina Gienieczko. Z lewej strony kuca podróżnik. Z prawej strony wmurowana tablica - informacja o źródłach Amazonki. Zdjęcie pochodzące z podróży Marcina Gienieczko. Na zdjęciu widoczny podróżnik siedzący w canoe. W ręku trzyma biało-czerwoną flagę. W tle widać przystań i statki.

powrót