Tydzień Kodowania w Polsce
12 października 2015 r.

Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbył się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

12 października spotkaliśmy się w Starym Ratuszu, by razem z dziećmi z olsztyńskiego Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży próbować swoich sił w programowaniu. Pomogła nam w tym gra logiczna Cargo Bot. Zabawa była przednia zarówno dla tych najmłodszych jak i tych trochę starszych. Tym samym udowodniliśmy, że KODOWAĆ KAŻDY MOŻE!

Na stoi czworo uczestników warsztatów – młodzież. Każdy w rękach trzyma tablet. Młodziez pozuje do zdjęcia. Na zdjęciu widoczny stół dookoła którego siedzą ludzie – uczestnicy warsztatów. Przed nimi, na stole leżą tablety, w które się wpatrują i które obsługują.
Na pierwszym planie nastolatek siedzący przy stole. Chłopak opiera się łokciem o blat stołu. Przed chłopakiem, na stole leży tablet. Na drugim planie nastolatek, który wpatruje się w tablet. Tablet trzyma przed sobą i opiera go o stół. Na zdjęciu nastolatka, która siedzi przy stole. Trzyma w rękach tablet oparty o stół. Nastolatka patrzy w tablet i go obsługuje prawą ręką.

powrót