ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
tel. (89) 524 90 46
e-mail: promocja@wbp.olsztyn.pl

Kultura na widoku
7 października 2015 r.

„Kultura na widoku” to projekt multimedialnej biblioteki podróżującej po całej Polsce. Dzięki QR kodom i odnośnikom znajdującym się na specjalnie zaprojektowanych instalacjach za pomocą smartfonu lub tabletu można legalnie i swobodnie uzyskać dostęp do wybranych książek, filmów, muzyki i gier. Projekt „Kultura na widoku” realizowany jest w ramach kampanii społecznej „Legalna Kultura”. Ma na celu promowanie wśród użytkowników szeroko pojętej kultury postawy szacunku i uczciwości wobec pracy i własności intelektualnej twórców.

Otwarcie wystawy zbiegło się z oficjalnym rozpoczęciem WAMA Film Festival, które odbyło się 7 października w Galerii Stary Ratusz WBP.

Na zdjęciu instalacja promująca akcję „Kultura na widoku”. Z lewej strony plansza prezentująca wybrane propozycje do darmowego pobrania. Z prawej strony plansza, która przybliża ideę projektu. Na zdjęciu widoczne dwa stojaki projektu „Kultura na widoku”. Stojaki prezentują materiały,  z których można skorzystać. Przed stojakami widać czytelnika, który ogląda ulotki. Ulotki leżą na stoliku znajdującym się między stojakami.
Na zdjęciu widoczne dwa stojaki projektu „Kultura na widoku”. Stojaki prezentują materiały,  z których można skorzystać. Przed stojakami widać czytelniczkę. Czytelniczka przygląda się propozycjom przedstawionym na stojakach. Na zdjęciu widać telefon komórkowy. Na ekranie telefonu widać zeskanowany QR kod. W tle stojak promujący akcję „Kultura na widoku”,  z którego został zeskanowany znaczek.

powrót