ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
tel. (89) 524 90 46
e-mail: promocja@wbp.olsztyn.pl

Barbara Gawrońska Kozak – „Tkanki ze szkła”
18 września 2015 r.

W ramach jubileuszowej, 10. edycji EUROPEJSKIEJ NOCY NAUKOWCÓW Fusion Night w Galerii Stary Ratusz odbył się wernisaż wystawy prof. Barbary Gawrońskiej-Kozak pt. „Tkanki ze szkła”. Sama o sobie mówi, że jest rzemieślniczką, starając się uciec od określenia „artystki”. Jednakże nie sposób oprzeć się wrażeniu, że gdyby nie wrażliwość na otaczający nas świat oraz wyobraźnia, przymioty nieodzowne każdemu artyście, te szklane arcydzieła nigdy by nie powstały.

Na wystawie można podziwiać „witraże spod mikroskopu”, m.in. przekrój korzenia buraka, tkankę tłuszczową i ludzką skórę. Oprócz witraży ściśle inspirowanych pracą zawodową, prof. Barbara Gawrońska-Kozak prezentuje nam także inne prace, które powstały z inspiracji Toskanią czy twórczością Benjamina Chee Chee.

Współorganizatorzy:

IRZ i BŻ PAN w Olsztynie, OSW im. Józefa Rusickiego

Na zdjęciu Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Przemawia do mikrofonu. Po prawej stronie stoi banner informujący o Europejskiej Nocy Naukowców Fusion Night. W tle, zawieszony na ścianie witraż o raz tablica informacyjna. Po lewej stronie stoi prof. Barbara Gawrońska-Kozak, po prawej Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor WBP - przemawia przez mikrofon. W tle witraże.
Prof. Barbara Gawrońska-Kozak przemawia do mikrofonu. W tle za nią wisi witraż oraz plansza z informacją o tym witrażu. Na zdjęciu z lewej strony Andrzej Marcinkowski, dyrektor WBP wręcza czerwoną różę stojącej po prawej stronie prof. Barbarze Gawrońskiej-Kozak. W tle na ścianach ekspozycja artystki.
Na zdjęciu widoczni uczestnicy wernisażu. Stoją w półokręgu. Na zdjęciu uczestnicy spotkania rozmawiają ze sobą. W tle wystawa witraży.

powrót