ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
tel. (89) 524 90 46
e-mail: promocja@wbp.olsztyn.pl

Jarosław Poliwko – „Gdzieniegdzie”
21 sierpnia 2015 r.

W Galerii Stary Ratusz WBP odbył się wernisaż wystawy fotografii Jarosława Poliwko pt.: „Gdzieniegdzie”. W swoich pracach autor łączy pasję artysty fotografika i pilnego obserwatora społeczeństwa i dzięki wrażliwości na szczegóły zabiera nas w niezwykłą podróż po Polsce. Na wystawie zobaczymy inteligentne i często ironiczne interpretacje zwykłych codziennych sytuacji, które autor przekuwa w swoją wizję rzeczywistości.

Jarosław Poliwko – urodzony w 1974 roku w Gdańsku. Od 20 lat mieszka na Warmii i Mazurach, zajmując się szeroko pojętą sztuką fotografii. Jego działania powiązane są ze środowiskiem muzyczno-teatralnym oraz z grupą olsztyńskich twórców. Styl artysty oscyluje w obrębie fotografii kreacyjnej, silnie emocjonalnej, w której nadrzędnym tematem inspiracji jest człowiek i jego istnienie. Jednocześnie obszarem jego zainteresowań są motywy kultury środkowo-wschodniej. Jako inspirator i twórca szerzy i propaguje wątki ukraińskie, które są ściśle powiązane z jego pochodzeniem. Jarosław Poliwko jest laureatem wielu konkursów fotograficznych. W swoim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granicą.

Na zdjęciu na pierwszym planie - stojący tyłem do widza mężczyzna, który robi zdjęcie widocznym na drugim planie: fotografikowi Jarosławowi Poliwko i otwierającej wystawę Iwonie Bolińskiej-Walendzik. W tle widoczne prace Jarosława Poliwko. Na zdjęciu wnętrze Galerii Stary Ratusz oraz publiczność zgromadzona na wernisażu.
Na zdjęciu od lewej: Jarosław Poliwko, mówi do mikrofonu, i Iwona Bolińska-Walendzik. W tle jedna z prac Jarosława Poliwko. Na zdjęciu zbliżenie na publiczność zgromadzoną na wernisażu.
Na zdjęciu od lewej: trzy kobiety i chłopiec stoją przed trzema fotografiami autorstwa Jarosława Poliwko. Na pierwszym planie widoczne stojące tyłem osoby: dwie kobiety i chłopiec, jedna z pań trzyma pod pachą małego pieska, przyglądają się pracom fotograficznym widocznym na drugim planie.
Cztery prace fotograficzne wiszące na ścianie w Galerii Stary Ratusz. W lewym dolnym rogu zdjęcia widoczny fragment plakatu z napisem Gdzieniegdzie Jarosław Poliwko. Na zdjęciu publiczność podczas wernisażu, część ogląda fotografie, pozostali rozmawiają, stojąc w grupkach.

powrót