Spotkanie z Bożeną Kraczkowską
21 kwietnia 2015r.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna gościła w kwietniu poetkę, pisarkę, fotograficzkę Bożenę Kraczkowską. Autorka takich książek jak „Purpurowe gniazdo” czy „Mały człowiek z wielkim psem” urodziła się w Świdniku k. Lublina, ale obecnie mieszka i pracuje w Olsztynie. Podczas spotkania artystka zaprezentowała nie tylko swoje teksty literackie, ale również fotografie i piosenki, które zaśpiewał Cezary Makiewicz.

Spotkanie prowadziła Justyna Artym – współtwórczyni i redaktorka Olsztyńskiego Literackiego Miesięcznika Mówionego, współzałożycielka literackiej grupy Półkowniczki. Laureatka Rzeźni Literackiej, publikowała w „Zadrze” i „VariArcie”.

Podczas spotkania można było wysłuchać koncertu na żywo w wykonaniu Kwartetu Fletów Podłużnych Instytutu Muzyki UWM w Olsztynie w składzie:
Dominika Szczepanik – flet sopranowy
Magdalena Kasprzyk – flet altowy
Marta Nichczyńska – flet tenorowy
Katarzyna Sznitowska – flet basowy
Przygotowanie zespołu: prof. Roman Kuźniak

Na zdjęciu znajdują się dwie osoby siedzące za stołem: z lewej strony Bożena Kraczkowska - gość spotkania, z prawej Justyna Artym - prowadząca spotkanie. Na stole znajdują się kwiaty. W tle wiszą prace Bożeny Kraczkowskiej. Po prawej stronie banner WBP. Zdjęcie przedstawia widownię siedzącą w atrium Starego Ratusza.
Bożena Kraczkowska prezentuje słuchaczom jedno ze swoich zdjęć zawieszone w tle, z prawej strony. Zdjęcie przedstawia Marylę Rodowicz. Za Bożeną Kraczkowską znajduje się jej inna praca. Zbigniew Kaczmarek przemawia do słuchaczy.
Zdjęcie przedstawia grający kwartet. Na krzesłach ustawionych w półkolu siedzą cztery flecistki. Na zdjęciu po lewej stronie, na krześle siedzi mężczyzna trzymający gitarę, w środku stoi Bożena Kraczkowska, po prawej stoi dziewczynka.

powrót