Spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem
20 kwietnia 2015r.

Wacław Radziwinowicz, olsztynianin z urodzenia, to znany w Polsce i zagranicą dziennikarz Gazety Wyborczej, który uznawany jest za jednego z najlepszych korespondentów. Jest wielkim znawcą tematyki rosyjskiej – nie tylko tamtejszej polityki, ale także rosyjskiej duszy. W roku 2014 był nominowany do Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za książkę „Gogol w czasach Google'a: korespondencje z Rosji 1998–2012”.

Kwietniowe spotkanie ph. „Co w Rosji piszczy” było dobrą okazją, by porozmawiać o aktualnej sytuacji za naszą wschodnią granicą. Dziennikarz chętnie dzielił się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami, ale także nie unikał odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania. Po spotkaniu wciąż chętnie rozmawiał z uczestnikami spotkania, a także podpisywał swoje książki.

Współorganizator: Gazeta Wyborcza

Zdjęcie przedstawia widownię spotkania zza pleców, której zostało wykonane. W tle, na podeście znajduje się fotel, w którym siedzi Wacław Radziwinowicz. Wacław Radziwinowicz zajmujący miejsce przy stole, na którym ustawione są jego dwie książki:
Zdjęcie przedstawia widownię spotkania zza pleców, której zostało wykonane. W tle, na podeście znajduje się fotel, w którym siedzi Wacław Radziwinowicz. Zdjęcie przedstawia część widowni. Jeden z uczestników spotkania wstał, by zadać pytanie.
Zdjęcie przedstawia Wacława Radziwinowicza rozmawiającego z uczestniczką spotkania. W tle widoczni inni uczestnicy spotkania. Zdjęcie przedstawia Wacława Radziwinowicza siedzącego przy stole i podpisującego swoją książkę. Po prawej stronie uczestnik spotkania. W tle inni uczestnicy spotkania.

powrót