„Żyć nam się chce” – kabaret dla seniorów
11 marca 2015 r.

W Muzotece grupa kabaretowa „Żyć nam się chce” z Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Nasz Dom” w Olsztynie zaprezentowała publiczności „Drogę do drugiego małżeństwa”. Scenariusz na podstawie własnej biografii opracował Czesław Pałkowski. Całość wyreżyserowała Anna Kuczko. Seniorzy znaleźli dobry sposób na zabawę. Satyryczne podejście do problemów małżeńskich wyrazili w krótkich formach słownych i scenkach rodzajowych ubarwionych piosenkami z dobrze dobranymi do tematu tekstami. Stonowaną ekspresję podbili pikanterią szczegółów perypetii głównych bohaterów, ich znajomych i przyjaciół. Narrator kolejno wprowadzał widzów w relacje przyjacielskie, przedmałżeńskie i małżeńskie. Publiczność bawiła się doskonale, nuciła piosenki i nagradzała wykonawców oklaskami.

Aktorzy biorący udział w przedstawieniu:

Narrator: Stanisław Sielski

Przyjaciele: Tadeusz Gębicki i Zdzisław Zakrzewski

Małżonek: Czesław Pałkiewicz

Żona: Janina Pieckowska

Przyjaciółka: Henryka Błażewicz

Lekarka: Anna Dobkowska

Zdjęcie 01: Pomieszczenie Muzoteki. Po lewej stronie i na wprost znajdują się regały. Na półkach płyty cd, dvd i audiobooki. Na krzesłach w czterech rzędach siedzą seniorzy z Centrum Alzheimera „Dar Serca” z Olsztyna. Pomieszczenie Muzoteki. Po prawej stronie regał z muzycznymi wydawnictwami książkowymi. Na wprost przy stole siedzi pięciu seniorów z grupy kabaretowej „Chce nam się żyć”. Po ich lewej stronie stoi reżyser kabaretu Anna Kuczko. Na krzesłach siedzi publiczność sfotografowana od tyłu.
Pomieszczenie Muzoteki. Po lewej stronie nieco przed stołem stoi pani doktor w białym kitlu i w ręku trzyma druk ankiety. Na tle pustej ściany przy stole siedzą seniorzy z grupy kabaretowej „Chce nam się żyć” (od lewej: dwie kobiety i dwóch mężczyzn). Pomieszczenie Muzoteki. Na tle pustej ściany i regału z książkami muzycznymi. Od prawej strony stoją grający role: narratora - Stanisław Sielski, przyjaciół - Tadeusz Gębicki i Zdzisław Zakrzewski, małżonka - Czesław Pałkiewicz, żony - Janina Pieckowska, przyjaciółki Henryka Błażewicz i lekarki - Anna Dobkowska. Przed nimi dwa stoliki.

powrót