Baśń muzyczna „Królowa Śniegu”
5 marca 2015 r.

Studenci II roku studiów licencjackich z kierunku edukacja muzyczna w zakresie sztuki muzycznej UWM w Olsztynie pod kierunkiem pani Alicji Tupieki-Buszmak wystawili baśń słowno-muzyczną według Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Adaptacji baśni dokonała Alicja Baran, scenografię opracowała Magdalena Kowalewska. Zła Królowa Śniegu nie zmroziła gorących serc publiczności – uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 33 i przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Beścik”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl i zapamiętały motywy muzyczne zapowiadające wejścia aktorów. Chętnie odpowiadały na pytania o rolę muzyki podkreślającej nastrój baśni. Niecny plan złej Królowej Śniegu nie powiódł się. Zwyciężyła przyjaźń i prawdziwa miłość. Wykonawcy dzisiejszego przedstawienia, zarówno aktorzy jak i instrumentaliści otrzymali gromkie brawa.

Na zdjęciu widoczna jest siedząca publiczność przedstawienia oraz sekcja instrumentalna, wykonująca partie muzyczne. Na zdjęciu widoczna jest siedząca w kilku rzędach publiczność przedstawienia - dzieci przedszkolne.
Na zdjęciu widoczni aktorzy grający w przedstawieniu: trzy osoby siedzące wokół okrągłego stolika, w tle styropianowa scenografia przedstawienia oraz fragment sekcji instrumentalnej. Na zdjęciu widoczna aktorka grająca w przedstawieniu, stojąca przed publicznością z tobołkiem podróżnym na ramieniu, w tle styropianowa scenografia przedstawienia oraz fragment sekcji instrumentalnej.
Na zdjęciu widoczni aktorzy grający w przedstawieniu: chłopak i dziewczyna w przebraniu królewicza i królewny trzymający się za ręce, w tle styropianowa scenografia przedstawienia oraz fragment sekcji instrumentalnej. Na zdjęciu widoczni aktorzy grający w przedstawieniu: chłopak w przebraniu jelenia i dziewczyna w przebraniu Gerdy trzymający się za ręce, w tle styropianowa scenografia przedstawienia oraz fragment sekcji instrumentalnej.
Na zdjęciu po lewej stronie widoczna publiczność przedstawienia, po prawej aktor grający Kaja, siedzący przed publicznością na podłodze i układający puzzle. W tle widoczna sekcja instrumentalna. Na zdjęciu widoczni wszyscy aktorzy grający w przedstawieniu, kłaniający się przed publicznością, której fragment widoczny jest na pierwszym planie. W tle, po lewej stronie widać sekcję instrumentalną.

powrót