Portret i akt w obiektywie – inspiracje
17 stycznia 2014 r.

W Pokoju z widokiem w Starym Ratuszu WBP odbył się odbył się kolejny wykład z cyklu „Szeroki kąt widzenia”. Tematem spotkania były portrety i akty w obiektywie Rafała Kaźmierczaka, członka Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia fotograficznego BLUR. Na spotkaniu można było zobaczyć wiele ciekawych prac autora oraz posłuchać o słynnych fotografach, którymi się inspiruje, takich jak: Richard Avedon, Helmut Newton czy polski artysta Andrzej Fetish Frankowski. Uczestnicy mieli okazję włączyć się do ciekawej dyskusji.

Rafał Kaźmierczak – absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, członek Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR. Miłośnik sztuki, od najmłodszych lat związany z fotografią najpierw analogową, później także cyfrową. Robienie zdjęć jest dla niego czymś więcej niż pasją, pozwala inaczej spojrzeć na otaczającą go rzeczywistość. W swoich fotografiach stara się uchwycić przede wszystkim piękno kobiety. Inspirują go prace światowej sławy fotografów, którzy na przestrzeni lat zmieniali i kształtowali myślenie o tej dziedzinie sztuki. Nieustannie doskonali swój warsztat, poszukuje swojej drogi fotograficznej. Wyznawca słów Dona McCullina: „Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali”.

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR to grupa kilkudziesięciu członków, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, których łączy wspólna pasja fotografowania. Ale BLUR to nie tylko grupa pasjonatów fotografii. Działalność stowarzyszenia opiera się na różnorodnych inicjatywach angażujących zarówno członków, jak i mieszkańców naszego regionu. Ta barwność charakterów i działań zaowocowała ciekawą współpracą z naszą biblioteką. Od października 2013 roku prowadzimy cykl wykładów i prelekcji o fotografii, skupiających się pod wspólnym hasłem: „Szeroki kąt widzenia”. Więcej o BLUR na stronie: www.wmsf-blur.pl

powrót