Szeroki kąt widzenia - Street photography
18 października 2013 r.

W Pokoju z widokiem w Starym Ratuszu WBP odbył się wykład poświęcony fotografii z cyklu „Szeroki kąt widzenia”. O fotografii ulicznej mówili Łukasz Klimkiewicz i Paweł Gulewicz, członkowie Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, czym jest fotografia uliczna, gdzie i w jaki sposób szukać inspiracji do wykonywania zdjęć oraz jak pokonać wewnętrzne opory przed fotografowaniem w przestrzeni publicznej. Prowadzący podkreślali, że dobry fotograf musi mieć przede wszystkim otwarty umysł i intuicję, prezentowali swoje prace i dzielili się doświadczeniem, udzielając praktycznych wskazówek miłośnikom fotografii.

Paweł Gulewicz – fotografuje od kilku lat. Jego pasją jest głównie fotografia uliczna i reporterska. Lubi czuć bicie serca miast. Sam siebie nazywa „empatycznym obserwatorem”. Patrzy i stara się uchwycić chwilę, która stanowi granicę między przeszłością a przyszłością, decydujący moment, którego obserwatorem uczyniło go przeznaczenie, wytrwałość lub zwykłe szczęście.

Łukasz Klimkiewicz – student wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Lubi poznawać świat za pomocą fotografii. I nie ma na myśli tylko podróży. Uwielbia czytać i zbierać książki, albumy. Wielką radość sprawia mu odkrywanie fotografii z perspektywy myślicieli, czy też innych artystów. Wybrał aparat, bo jak sam mówi: „Fotografia to najlepszy pretekst do wyjścia z domu”. Zapalony autostopowicz. W wolnych chwilach wraca do porzuconej gitary i perkusji.

powrót