Podróżniczy Klub „Południk” - Katalonia - Patryk Pulikowski
16 września 2013 r.

W Pokoju z widokiem w Starym Ratuszu WBP odbyło się trzecie spotkanie Podróżniczego Klubu "Południk". Tym razem w podróż do Katalonii uczestników spotkania zabrał Patryk Kulikowski, olsztyński dziennikarz Radia Zet Gold, prywatnie domowy piwowar oraz pomysłodawca pierwszego polskiego oficjalnego fanklubu zespołu FC Barcelona. Motywem przewodnim opowieści o Katalonii były niepodległościowe dążenia tego regionu. Nie zabrakło również zdjęć i wrażeń z samej Barcelony oraz wartościowych wskazówek dla turystów, którzy chcieliby w tym mieście spędzić czas poza głównym nurtem turystycznych wycieczek i przewodnikowych szlaków.

Podróżniczy Klub "Południk" powstał z inicjatywy Izabeli Frąckowiak i Agaty Zdanowskiej z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. "Południk" ma charakter klubu otwartego - jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osób chcących podzielić się swoimi wrażeniami z wojaży, i tych dalszych, i bliższych. Udział w spotkaniach klubu może wziąć każdy, kogo fascynują podróże, może to zrobić w dowolnej formie, np. prezentacji multimedialnej, zdjęciowej czy filmowej. W przygotowaniu wystąpienia w razie potrzeby pomogą bibliotekarze zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt oraz niezbędną wiedzę pomocną w przygotowaniu spotkania.

Osoby chętne do zdania relacji ze swoich wypraw mogą się zgłaszać drogą e-mailową na adres: czytelnia@wbp.olsztyn.pl lub bezpośrednio w Czytelni w Starym Ratuszu do pani Agaty Zdanowskiej.

powrót