Podróżniczy Klub „Południk” - Chorwacja - Iwona Bolińska-Walendzik
13 maja 2013 r.

W Pokoju z widokiem w Starym Ratuszu WBP w Olsztynie odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Podróżniczego Klubu „Południk"”. W pierwszą podróż, do Chorwacji, uczestników spotkania zabrała Iwona Bolińska-Walendzik, która niedawno gościła w Szybeniku ze swoją wystawą batików. Tematem przewodnim opowieści był pobyt w Szybeniku, Zagrzebiu i na wyspie Krk.

Bohaterka spotkania szczególną uwagę poświeciła katedrze św. Jakuba w Szybeniku, która wpisana jest od 2000 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Umieszczony na niej fryz z ponad 70 rzeźbionymi głowami autorstwa Jurija Dalmatyńca, stał się inspiracją w twórczości Iwony Bolińskiej-Walendzik.

Podróżniczy Klub „Południk"” powstał z inicjatywy Izabeli Frąckowiak i Agaty Zdanowskiej z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. „Południk"” ma charakter klubu otwartego - jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osób chcących podzielić się swoimi wrażeniami z wojaży, i tych dalszych, i bliższych. Udział w spotkaniach klubu może wziąć każdy, kogo fascynują podróże, może to zrobić w dowolnej formie, np. prezentacji multimedialnej, zdjęciowej czy filmowej. W przygotowaniu wystąpienia w razie potrzeby pomogą bibliotekarze zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt oraz niezbędną wiedzę pomocną w przygotowaniu spotkania.

Osoby chętne do zdania relacji ze swoich wypraw mogą się zgłaszać drogą e-mailową na adres: czytelnia@wbp.olsztyn.pl. lub bezpośrednio w Czytelni w Starym Ratuszu do pani Agaty Zdanowskiej.

powrót