Wojciech Ruszkowski - „Rafa”
12 kwietnia 2013 r.

W Galerii Stary Ratusz WBP odbył się wernisaż wystawy „Rafa” Wojciecha Ruszkowskiego z zawodu adwokata, z zamiłowania podróżnika i fotografika. Autor zaprezentował w naszej galerii fotografie podwodnego świata wykonane podczas podróży m.in. do Tajlandii, Indonezji i Mozambiku.


R A F A

Nienasycona ciekawość świata, zachłanność nowych doznań oraz nowa pasja - fotografia podwodna - pozwalają mu dotrzeć do najdalszych zakątków Ziemi, by delektować się podwodnym spektaklem, jaki stworzyła przyroda. Fotografia odkrywa przed nim swoje piękno i tajemnice, pozwala zachować najpiękniejsze kadry z wielu podwodnych podróży, które choć mają swoje miejsce na mapie, w gruncie rzeczy prowadzą nas w światy nierzeczywiste, odrębne, w światy bezkresnego błękitu, który zaraża ciągłym niedosytem i tęsknotą.

Wystawa jest swego rodzaju zaproszeniem w fascynującą podróż do podwodnego świata, w urzekające morskie głębiny, które nigdy nie staną się nudne, nigdy nie rozczarują i zawsze pozwalają przeżyć coś absolutnie wyjątkowego.

powrót