„Przyroda jaką widzimy”
25 maja 2012 r.

W Galerii Stary Ratusz WBP odbył się wernisaż wystawy pt.: "Przyroda jaką widzimy" członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Warmińsko-Mazurski. Swoje zdjęcia w Olsztynie pokazało 12. autorów, którzy pochodzą z całego regionu. Wystawę otworzył prezes Okręgu Janusz Monkiewicz.

Związek Polskich Fotografów Przyrody to stowarzyszenie ludzi mających wspólną pasję fotografowania natury. Różnimy się między sobą, co jest sprawą naturalną, ale jeden cel mamy wspólny - fotografowanie. Każdy z nas poświęca wiele czasu na obcowanie z przyrodą i podglądanie jej o każdej porze dnia i roku. Związek nasz jest podzielony na okręgi i tę wystawę zorganizował Okręg Warmińsko-Mazurski dzięki przychylności Dyrekcji i Pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Zajęcia naszego Okręgu to również praca dydaktyczna na rzecz propagowania umiłowania przyrody i jej doceniania w życiu codziennym każdego człowieka. Staramy się poprzez wystawy, prelekcje oraz pokazy multimedialne przybliżać piękno naszej polskiej ziemi i staramy się pokazywać to, co czasami ucieka uwadze przeciętnego człowieka. Pragniemy, aby coraz więcej ludzi zarazić bakcylem chęci poznawania tego wszystkiego, co nas otacza i jednocześnie chcemy zaszczepić poszanowanie każdego życia, które wkoło nas trwa.

Janusz Monkiewicz
prezes Okręgu W-M ZPFP

powrót