„Prawa Człowieka w obiektywie”
18 listopada 2011 r.

W Czytelni Książek w Starym Ratuszu WBP odbył się wernisaż wystawy fotografii z konkursu organizowanego przez Amnesty International pt.: "Prawa Człowieka w obiektywie"

Wystawa przedstawia zdjęcia, zakwalifikowane do finału konkursu fotograficznego Amnesty International pod tytułem "Prawa Człowieka w obiektywie".

Była to druga edycja konkursu, która odbyła się pod hasłem "Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie". Temat konkursu związany był z prowadzoną przez Amnesty International kampanię "Żądamy godności" , która ma na celu walkę z ubóstwem. Tytuł wyłoniony został z innego konkursu prowadzonego przez organizację, w którym uczestnicy odpowiadali na pytanie "Co dla Ciebie znaczy żyć godnie". Jest to jedna z wypowiedzi.

Konkurs skierowany był do osób zajmujących się fotografią zarówno zawodowo, jak i hobbistycznie. Miał na celu zachęcenie uczestników do ukazania ich spojrzenia na prawa człowieka, tym razem ze strony prawa do godnego życia.

W konkursie udział wzięło prawie 200 osób, którzy nadesłali prawie 500 zdjęć. Z tej puli jury w składzie: prof. Ksawery Piwocki - rektor warszawskiej ASP, Jerzy Katolik - prezes Zarządu Corporate Services Sp. z o.o. oraz Adam Sanocki - członek Zarządu Amnesty International wybrali 60 prac finałowych, z których użytkownicy portalu PlFoto wybrali 11 prac wyróżnionych oraz zwycięzcę, którym został Adam Gardocki. Zdjęcia te zostały zamieszczone zostały w kalendarzu Amnesty International na rok 2010.

powrót