SZKŁEM PO PASTELACH
19 sierpnia 2011 r.

W Galerii Stary Ratusz WBP odbył się wernisaż wystawy fotograficznej SZKŁEM PO PASTELACH Wojciecha Lisińskiego i Zbigniewa Nurzyńskiego.
Wystawa ta to drugi po "WARMIŃSKIEJ AMAZONII" cykl fotografii prezentowany przez tych autorów.
Fotografie z obecnej wystawy są pewną kontrą kolorystyczną w stosunku do nasyconych, wyrazistych barw pejzaży z prezentacji poprzedniej. Pastelowe kolory łagodniejsze, delikatniejsze, przelotne, trwające często w przyrodzie przez krótki moment są trudniejsze do wychwycenia przez ludzkie oko i dlatego warto je utrwalać.

Autorzy poznali się w szkole podstawowej, uczęszczali do tej samej klasy. Po szkole ich drogi rozeszły się.
Wojtek interesował się fotografią od najmłodszych lat. W Pałacu Młodzieży w Olsztynie ukończył kurs fotograficzny, prowadzony pod kierunkiem p. Mieczysława Wieliczko.
Jako młody człowiek brał udział w wielu konkursach fotograficznych, często zdobywając wyróżnienia.
U Zbyszka pasja rozwinęła się dużo później i poprzedzona była zamiłowaniem do penetrowania odludnych miejsc, głównie lasów. Z czasem obserwacje gołym okiem uzupełnił próbami ich dokumentowania za pomocą aparatu fotograficznego.

Od kilku lat ich drogi ponownie się zeszły; okazało się, że mają zbliżony punkt widzenia na rzeczywistość i podobną wrażliwość w odbiorze przyrody. Ich zauroczenie naturą zaowocowało wspólnymi plenerami i wystawami.

powrót