Spotkanie z Markiem Orzechowskim
11 sierpnia 2011 r.

W Wypożyczalni Literatury Pięknej i Obcojęzycznej w Starym Ratuszu WBP odbyło się spotkanie z Markiem Orzechowskim oraz promocja jego nowej książki pt. „Belgijska melancholia”, która opowiada o życiu autora właśnie w tym kraju. Spotkanie poprowadziła dziennikarka Polskiego Radia Olsztyn Ewa Zdrojkowska.

Marek Orzechowski – dziennikarz, publicysta, komentator. Absolwent politologii oraz podyplomowych studiów dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 1984-1987 współpracownik „Radia Wolna Europa” w Monachium, w 1985 r. założyciel dwujęzycznego polsko-niemieckiego pisma Dialog, w latach 1988-1999 korespondent Głosu Ameryki w Bonn, w latach 1993-1999 także korespondent „Panoramy” TVP w Bonn. Do sierpnia 2006 r. wieloletni korespondent Telewizji Polskiej w Brukseli. Publicysta Tygodnika Powszechnego.

Autor setek publikacji, reportaży i korespondencji radiowych i telewizyjnych, w tym z wojny na Bałkanach. Przeprowadził liczne wywiady z czołowymi politykami światowymi i europejskimi. Laureat m.in. „Europejskiego Ekranu” 2003. Towarzyszył w Brukseli i Strasburgu z kamerą i notesem wszystkim najważniejszym wydarzeniom związanym z wejściem Polski do Unii Europejskiej.

powrót