„20 lat na straży granic”
22 lipca 2011 r.,

Wystawa ta została przygotowana przez Gabinet Komendanta Głównego Straży Granicznej z okazji 20 - lecia utworzenia formacji.
Ukazuje ona życie Straży Granicznej. Zawiera zdjęcia z działań funkcjonariuszy, ćwiczeń dynamicznych, dokonanych ujawnień, z patroli granicznych niemal z każdego regionu Polski i o każdej porze roku. Fotografie przedstawiają sprzęt służbowy: jednostki latające i pływające, kolumnę transportową. W ekspozycji największą uwagę przykuwają osoby, które stanowią nierozłączną i bardzo ważną część formacji. Fragment ekspozycji zajmują zdjęcia z uroczystych chwil - promocji oficerskiej, chorążych, przedsięwzięć integracyjnych, spotkań edukacyjnych.


Wystawa „20 lat na straży granic” jest syntezą i podsumowaniem działalności SG na przełomie lat 1991-2011. To niepowtarzalna okazja do poznania w fotograficznym skrócie pracy/służby funkcjonariuszy Straży Granicznej w całej Polsce. Dzięki wystawie jednocześnie zobaczymy patrol przy Śnieżce i na morzu, ujawnienia zabytkowych książek na Śląsku, a za chwilę spotkanie edukacyjne z dziećmi niepełnosprawnymi.


Organizator:
Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

powrót