Danuta Nawrocka - "Wewnątrz"
21 stycznia 2011 r.

W Galerii Stary Ratusz WBP odbyło się otwarcie wystawy Danuty Nawrockiej pt: "Wewnątrz". Artystka pokazała w Olsztynie m.in. prace z cyklu "Fałki" i "Pułapki na motyle" oraz biżuterię.

Częścią wieczoru wernisażowego były też performance: "Gra w kości" Wojciecha Kowalczyka oraz "Wewnątrz" Danuty Nawrockiej.


DANUTA NAWROCKA
Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Dyplom z zakresu malarstwa uzyskała w 1990 r. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu Pedagogiki Twórczości i Zdolności UMK w Toruniu w 1998 r. Członek ZPAP-PSU. Prowadzi Galerię Miejską przy Inowrocławskim Domu Kultury. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. Swoje prace prezentowała na 10 wystawach indywidualnych i 22 zbiorowych, środowiskowych i ogólnopolskich. Nawrocka jest również autorką instalacji, performance i wideo art.


Wojciech Kowalczyk
Urodził się w 1957 roku w Bydgoszczy. Ukończył studia pedagogiczne. Jest artystą interdyscyplinarnym. Zajmuje się szczególnie performance art, Arx art, video art oraz tworzy instalacje artystyczne. Wprowadził terminy: instalacja prosta (bez dochodzenia do fabuły) i instalacja złożona (z dochodzeniem do fabuły). Swoją twórczość prezentuje podczas przedsięwzięć indywidualnych, jak i na ogólnopolskich oraz międzynarodowych przeglądach i wystawach sztuki nowej. Poszukuje jakościowo nowych rozwiązań w sztuce. Członek ZPAP, Bydgoskiego Stowarzyszenia Artystycznego, Stowarzyszenia Artystycznego "Kino" w Warszawie, Stowarzyszenia Artystów Sztuk Innych w Warszawie.

powrót