Wojciech Cieśniewski. Wystawa obrazów olejnych na płótnie inspirowanych sztuką dawną i kulturą współczesną.
10 grudnia 2010 r.

W Galerii Stary Ratusz WBP odbył się wernisaż wystawy Wojciech Cieśniewski. Wystawa obrazów olejnych na płótnie inspirowanych sztuką dawną i kulturą współczesną. Obrazy przedstawione w Starym Ratuszu, wg autora ukazują duchową sferę życia ludzkiego Ich temat osadzony jest w mitologiii i przypowieściach biblijnych, inspirowane są malarstwem Caravaggia.

Wojciech Cieśniewski - urodzonił się w 1958 r. w Działdowie. Odbył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie w latach 1980-83, dyplom magistra matematyki uzyskał w 1984 r. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Prof. Rajmunda Ziemskiego odbywał w latach 1983-88. Dyplom magistra sztuki uzyskał w 1988 r. Od 1990 roku pracuje na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Od 2009 roku jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest założycielem Galerii Oficyna Malarska.
Artysta prezentował swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w ciągu ostatnich dwóch lat m.in., w Polsce, Niemczech, Rosji, Mołdawii, Czechach, Kanadzie oraz Szwajcarii.

powrót