Przegląd Wydawnictw Regionalnych MojeTwojeNasze 2010
24 września 2010 r.

Przegląd Wydawnictw Regionalnych MojeTwojeNasze na dobre zagościł w murach Starego Ratusza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Tym razem z szeroką publicznością, i co najważniejsze z czytelnikami spotkali się ludzie książki: wydawcy, autorzy, ilustratorzy, bibliotekarze, księgarze.

Dzięki finansowemu wsparciu projektu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego możliwe było rozszerzenie formuły Przeglądu 2010. Do rąk czytelników trafił Katalog Przeglądu, w którym prezentowane były zapowiedziane na targach wydawnictwa regionalne, z ich krótką charakterystyką, prezentacją autorów i najnowszych tytułów, w tym książek zgłoszonych do konkursu ARS Libris.

Na wydawców, zwycięzców konkursu na Książkę Przeglądu czekały statuetki ARS Libris, nagroda czytelników, jak również nagroda specjalna ufundowana przez Prezydenta Miasta Olsztyna.

Bibliotekarzom w celu uzupełnienia księgozbiorów bibliotek wydawcy przekazali bezpłatnie książki, a organizatorzy przygotowali warsztaty w zakresie biblioterapii.

Czytelnicy odwiedzający tego dnia Stary Ratusz mogli wziąć udział w licznych atrakcjach.

Całość dopełniła wystawa ilustracji do twórczości Ignacego Krasickiego, ekspozycja opraw książkowych oraz drobnych akcesoriów pisarskich i drukarskich, a także literacki recital Marty Andrzejczyk.

Ciekawostką tegorocznego Przeglądu była zapewne interaktywna ściana "głośnego czytania" wykorzystująca najnowocześniejsze technologie.

Przegląd 2010 odbywał się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Od pomysłu do przemysłu".


Szczegółowy program Przeglądu:
http://www.wbp.olsztyn.pl/programy/mojetwojenasze/2010/

powrót