Spotkanie z Marzeną Filipczak
10 marca 2010 r.

W Wypożyczalni Literatury Pięknej w Starym Ratuszu WBP odbyło się spotkanie z Marzeną Filipczak autorką książki „Jadę sobie. Azja - przewodnik dla podróżujących kobiet”

„Jadę sobie” to opowieść w dwóch częściach o półrocznej samodzielnej podróży przez Azję. Część pierwsza, utrzymana w konwencji blogu, jest opisem niespiesznej wędrówki z perspektywy wtapiającej się w egzotyczny tłum przenikliwej obserwatorki. To opowieść o codzienności w Indiach, Wietnamie, Kambodży czy na Borneo, o ludziach spotkanych po drodze, drewnianych autobusach, przydrożnych knajpach. O przybyszach dziwiących się życiu miejscowych, o miejscowych zdumionych obyczajom przyjezdnych i wreszcie o tym, jak mimo inności próbują się nawzajem zrozumieć.
Część druga zatytułowana „Jadę sama” to kompendium wiedzy dla kobiet (i nie tylko) marzących o dalekich podróżach. Znajdziecie w niej m.in. odpowiedzi na pytania: dlaczego nie należy się bać pierwszego samodzielnego wyjazdu, gdzie znaleźć porządny hotel i jak za niego nie przepłacić, gdzie trzymać pieniądze, jak to jest podróżować nocą w wagonie pełnym mężczyzn, ale także – czy można kupić miejscowe kosmetyki albo pójść do miejscowego fryzjera.
Autorka jest dziennikarką i redaktorką, przez wiele lat pracowała w Gazecie Wyborczej i Metrze.

powrót