Spotkanie z Bolesławem A. Urynem
20 listopada 2009 r.

Na spotkaniu z Bolesławem A. Urynem w Czytelni w Starym Ratuszu WBP zostały zaprezentowane książki: "Mongolia - wędkarski survival" i "Mongolia-spinning, tajmienie i... szczury". Było można też zobaczyć fascynujący świat wędkarskiego survivalu na slajdach oraz posłuchać śpiewu khuumi.

Wydawca ostatnich pozycji Bolesława Uryna Oficyna Rewasz zaprezentował zbeletryzowane przewodniki m. in.: o Litwie, Estonii oraz o naszych pięknych górach.


Bolesław A. Uryn - "Boleebaatar" - niezależny reporter i fotografik, pisarz - mongolista z Olsztyna. Z zamiłowania podróżnik - survivalowiec. Autor książek m.in.: "Z wędką na aligatora", "Irak - z wędką i kuszą na Patelni Świata", "Survival z ludzką twarzą" oraz książki niedawno wydanej przez pelplińskie wydawnictwo Bernardinum pt.: "Mongolia - wyprawy w step i tajgę".

Swoje fotografie autor prezentował na wystawach w kraju i za granicą: "Czerwone serce Australii", "Czyngis-land A.D. '98", "Shangri-La - Mongolia sercem malowana", "MONGOLIA - wyprawy w step, tajgę i pustynię" (wspólna ze Zbyszkiem Pankiem), "Bogowie, demony, prorocy..." itd.. Jest zdobywcą Srebrnego Szkła w Mistrzostwach Fotograficznych, Nagrody Specjalnej Prezydenta Olsztyna, wyróżnienia w Mongol Image Photo Competition w Ułan Bator itp.

Współorganizator:
Oficyna Wydawnicza "Rewasz"

powrót