Przegląd Wydawnictw Regionalnych „MojeTwojeNasze 2009”
18 września 2009 r.

Idea realizacji Przeglądu Wydawnictw Regionalnych znalazła swoje godne miejsce w murach Starego Ratusza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. W dniu 18 września 2009 roku biblioteka po raz drugi stała się miejscem spotkania ludzi książki: wydawców, autorów, ilustratorów, redaktorów, bibliotekarzy, księgarzy, pedagogów i najważniejsze czytelników.

Dzięki finansowemu wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tegoroczny Przegląd miał rozszerzoną formułę m.in. do czytelników trafił Katalog Przeglądu Wydawnictw Regionalnych MojeTwojeNasze 2009. Zaprezentowane zostały w nim wydawnictwa regionalne, które zapowiedziały udział w targach książki. Wiele książek z Katalogu wydawcy przekazali bezpłatnie w celu uzupełnienia księgozbiorów bibliotek.

Dla wydawców, zwycięzców konkursu na najciekawiej edytorsko wydane książki, ufundowane zostały statuetki ARS Libris. Dla książki z największą liczbą głosów - nagroda specjalna. Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla czytelników głosujących w konkursie.

Przegląd Wydawnictw Regionalnych był organizowany w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, który w tym roku obchodzony był ph. "Zabytkom na odsiecz! Szlakiem grodów, zamków i twierdz."

Przeglądowi towarzyszyło wiele wydarzeń - warsztaty czerpania papieru, pisania gęsim piórem i pisania na maszynach. Szczególną atrakcją tego dnia był spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek w konwencji wiktoriańskiego teatru papierowego - "Bracia korsykańscy" A. Dumas'a.

Szczegółowy program Przeglądu:
http://www.wbp.olsztyn.pl/programy/mojetwojenasze/2009/

powrót