Mała autobiografia Olsztyna - spotkanie z Kazimierzem Brakonieckim
26 maja 2009 r.

W Starym Ratuszu WBP odbyło się spotkanie z Kazimierzem Brakonieckim, kończyło ono cykl Majowych Spotkań z Książką „Dziennik Literacki Olsztyna„. Mała autobiografia Olsztyna. Wspomnienia i nie tylko Kazimierza Brakonieckiego o mieście rodzinnym i ludziach.

Kazimierz Brakoniecki (ur. w 1952 roku w Barczewie) - poeta, eseista, krytyk literacki, redaktor, tłumacz literatury francuskiej, animator kultury. Współtwórca regionalnego Stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa "Borussia", oraz Olsztyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Bretanii i Francji "Amitié". Publikacje z ostatnich lat to m. in.: zbiór wierszy i małej prozy "Ziemiec. Prowincjałki rowerowe" (2005), antologia literacka "Bretania w poezji i prozie" (2006), tom wierszy "Europa minor" (2007), tomik poezji "Warmiński budda" (2007) oraz zbiór opowiadań "Historie bliskoznaczne" (2008). Laureat ogólnopolskich nagród literackich za twórczość poetycką. Za upowszechnianie kultury otrzymał Nagrodę Ministra Kultury za rok 2001 oraz Lauru UNESCO w 2007 roku za swoją twórczość i upowszechnianie kultury narodowej. W br. Za książkę "Historie bliskoznaczne" otrzymał WAWRZYN - Literacką Nagrode Warmii i Mazur za rok 2008. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Pen Clubu.


Dziennik Literacki Olsztyna

to cykl imprez przygotowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną popularyzujących dorobek twórczy olsztyńskich: autorów książek, ludzi kultury i nauki oraz lokalnych wydawnictw. Akcja skierowana jest do mieszkańców Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego, a w szczególności do młodzieży szkół średnich.

8-26 maja 2009 r.
Dziennik Literacki Olsztyna
Majowe Spotkania z książką


Spotkania finansowane ze środków Miasta Olsztyna.

 

powrót