Spotkanie autorskie z Arturem Beckerem
25 maja 2009 r.

W Czytelni WBP w Olsztynie odbyło się spotkanie autorskie z Arturem Beckerem oraz promocja jego książki pt. „Kino Muza” wydanej przez "Borussię" w ramach nowej serii „Re-Migracje”.

Nowa seria Wydawnictwa "Borussia" RE-MIGRACJE prezentuje wybrane utwory literackie pisarzy niemieckiego obszaru językowego, wywodzących się z innych kultur (Polska, Turcja, Bałkany, Rosja i in.).

Artur Becker urodził się w roku 1968 w Bartoszycach (obecnie województwo warmińsko-mazurskie). Od 1985 roku mieszka w Niemczech. Prozaik, poeta, eseista, pisze w języku niemieckim. Wszystkie jego powieści związane są tematycznie z Warmią i Mazurami. W Niemczech opublikował jedenaście książek - poezję i prozę. Laureat prestiżowej nagrody im. Adelberta von Chamisso za rok 2009.

Powieść Kino Muza jest pierwszą publikacją prozy Beckera w języku polskim. Przedstawia los bohatera na rozdrożu: między miasteczkiem Bartoszyce i niemiecką Bremą. Powieść stanowi portret pokolenia, które musiało dokonać wyboru między kolaboracją z władzą komunistyczną a "wolnością" na Zachodzie. Jest to również portret miasta na prowincji, które ma za sobą powikłaną historię, a przed sobą nadciągające przemiany...

Współorganizator: Wspólnota Kulturowa "Borussia"

powrót