Tomasz Tomaszewski - „RZUT BERETEM”
8 kwietnia 2009 r.

Wystawa zdjęć Tomasza Tomaszewskiego jest wynikiem kilkudziesięciu podróży fotografa po Polsce w latach 2007 - 2008. Zestaw 60 unikalnych fotografii, które Autor wybrał spośród wielu tysięcy to swoisty, pulsujący emocjami portret miejsc zapomnianych, to także mądry i czuły zapis rzeczywistości rodzimej wsi, która znajduje się o przysłowiowy „rzut beretem” od naszego, miejskiego życia.

Tomasz Tomaszewski

Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers.

Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle.

Wydał kilka książek autorskich: Ostatni - Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych.

Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.


Wystawa pod patronatem
Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego


Organizator i patron wystawy:

National Geographic Polska

Współorganizator wystawy:
    Pałac Sztuki TPSP w Krakowie;
Tekst towarzyszący wystawie:
    Małgorzata Niezabitowska;
Podpisy pod zdjęciami:
    Robert Zydel;


Mecenas projektu:
    Epson Europe, Oddział w Polsce;
Sponsorzy wystawy:
    Nikon Polska oraz firma Atena;

powrót