Wystawa jubileuszowa z okazji 40-lecia SAF „Jamnik”
28 listopada 2008 r.

Studencka Agencja Fotograficzna „Jamnik”.
Istnieje już od 1968-go roku, działając na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez te wszystkie lata przez “Jamnika” przewinęła się olbrzymia liczba miłośników fotografowania, powstało również archiwum z ogromną ilością zdjęć. Obecnie Agencja zrzesza wielu młodych ludzi reprezentujących różne nurty twórczości fotograficznej. W Galerii Stary Ratusz zaprezentowane zostały prace z ostatnich pięciu lat działalności „Jamnika”

„Jamnik charakteryzuje dobrego fotoreportera, który tak jak jamnik potrafi się wszędzie wcisnąć, znaleźć lukę w tłumie i zrobić dobre zdjęcie. Celem agencji, od początków jej istnienia, jest pomoc młodym ludziom w rozwijaniu swych fotograficznych zainteresowań.
         Naszym podstawowym zadaniem jest fotografowanie życia studenckiego. Setki koncertów, kabaretów i innych imprez, które uwieczniliśmy na kliszy fotograficznej, przechowywane są w naszym archiwum.
         Nasze zdjęcia można zobaczyć przede wszystkim w gablotach na terenie Kortowa, gdzie staramy się pokazywać krótkie fotoreportaże. Organizujemy też liczne wystawy fotograficzne, które najczęściej mają miejsce w klubie "Arton". Znaczna część osób stawiająca swe pierwsze, fotograficzne kroki w Jamniku zdecydowała się związać z fotografią na stałe. A wielu znakomitych fotoreporterów i zawodowych fotografów nie wyrzekło się swej "jamnikowej przeszłości".”

powrót