Wystawa fotograficzna Mauricio Kaye
pt. „Puchar Świata w Siatkówce Plażowej - Stare Jabłonki 2008”
13 czerwca 2008 r.

Puchar Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach to współzawodnictwo najlepszych zawodników z całego świata pod patronatem FIVB (Międzynarodowej Federacji Siatkówki).
Jest to jeden z piętnastu turniejów rozgrywanych w ciągu roku w najciekawszych miejscach na świecie - na plażach, nad jeziorami, w górach oraz w centrach wielkich metropolii. Turnieje goszczą m.in. na plaży Copacabana w Rio de Janeiro, w Berlinie, w Paryżu, w Shanghaju, na Majorce czy w Klagenfurcie w Austrii.
Po raz pierwszy najlepsi siatkarze plażowi na świecie zawitali do Starych Jabłonek w lipcu 2004 roku. Organizacja pierwszego w Polsce Pucharu Świata została wysoko oceniona przez zawodników jak i władze siatkówki. Dzięki temu turniej w Starych Jabłonkach zaliczono do trzech najlepiej zorganizowanych turniejów World Tour w ostatnich latach.

W tym roku Turniej Mazury Open 2008 odbył się już po raz piąty, po raz pierwszy natomiast oglądać na nim było można siatkówkę plażową kobiet. Turniej trwał od 3 do 8 czerwca 2008 r. W Galerii Stary Ratusz WBP prezentujemy, bezpośrednią fotograficzną relację z Turnieju, zarejestrowaną przez Mauricio Kaye.
Mauricio Kaye brazylijczyk, 33 lata, oficjalny fotograf SWATCH FIVB Beach Volley World Tour oraz FIVB na Olimpiadzie w Pekinie 2008.
Wydawać by się mogło, że siatkówka jest statycznym sportem, jednak zdjęcia w wykonaniu Mauricio Kaye pokazują cała dynamikę tej dyscypliny, poświęcenie i zaangażowanie zawodników oraz piękno ciała człowieka przedstawione w pełnym ruchu.

Współorganizator wystawy:
Hotel "Anders" w Starych Jabłonkach

wykonanie zdjęć:
FOTO - LIBERACKI
OSTRÓDA

powrót