Spotkanie autorskie z Alicją Bykowską-Salczyńską
27 lutego 2008 r.

projekt PROZATORSKIE SKRÓTY

Od 14 do 26 lutego można było usłyszeć w Starym Ratuszu WBP głos Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej, która czytała swoje opowiadanie i fragmenty słuchowiska „Gdzie jest ten tani kupiec”.

Na spotkaniu autorka zaprezentowała m.in. kolejne części słuchowiska „Gdzie jest ten tani kupiec”.

Alicja Bykowska-Salczyńska
Urodziła się w 1953 r. Poetka, eseistka, autorka słuchowisk radiowych. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracuje jako polonistka w Olsztynie.
Opublikowała m. in. tomy poezji: „W przerwie pomiędzy światem a zabawką” (1979), „Autobus do Mokin” (1992; Nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek), „Jeziora wewnętrzne” (1994), „Kamienny ogród. Relacje liryczne z podróży do Bretanii” (1996), „Opowieści z litoralu” (2000) oraz „Śnieżnik. Wiersze elektroniczne” (2006). Jej wiersze przekładano na języki: litewski, niemiecki, rosyjski i węgierski.
Słuchowiska Salczyńskiej nagradzane były w konkursach II Programu Polskiego Radia. W 2006 r. słuchowisko „Gdzie jest ten tani kupiec” otrzymało Grand Prix oraz nagrodę za scenariusz na festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie i reprezentowało Polskie Radio w konkursach Prix Italia oraz Prix Europa. Współpracuje z Wspólnotą Kulturową „Borussia”, od 2005 r. jest prezesem olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Projekt realizowany jest we współpracy z Radiem Olsztyn, które objęło oficjalny patronat nad tą imprezą.

powrót