"STARSZA PANI MÓWI NIE!"
Fotograficzny reportaż Tomka Wawrzyniaka z ekspedycji na szczyt Kampire Dior
17 listopada - 1 grudnia 2007 r.

Nazwa wystawy pochodzi od nazwy szczytu - Kampire Dior, w północno pakistańskim dialekcie whaki, oznacza "miejsce staruszki". W czerwcu tego roku ośmiu młodych alpinistów z całej Polski postanowiło zdobyć tę zupełnie nie odwiedzaną górę. Ponad 30 lat temu udało się to uczestnikom japońskiej wyprawy, ale od tego czasu nikt nawet nie próbował wspiąć się na ten piękny i trudny szczyt.

Uczestnicy polskiej ekspedycji: Wioletta Czarnecka /Olsztyn/, Paweł Juszczyszyn /Olsztyn/, Rafał Król /Gdynia/, Tomasz Słodnik /Gdańsk/, Piotr Pawlus /Kraków/, Romek Palma /Pleszew/, Paweł Kulinicz /Zakopane/ i Tomek Wawrzyniak /Olsztyn/.

Odwiedzający wystawę zdjęć autorstwa Tomka Wawrzyniaka, będą mieli okazję na ocenić trudności i przeszkody, jakie napotkali uczestnicy ekspedycji podczas kilkutygodniowego pobytu w górach. Ten swego rodzaju reportaż pozwala oglądającym niemalże odczuć surowość klimatu górskiego rejonu Karakorum, kilkudziesięciostopniowe mrozy jakie towarzyszą wysokościom powyżej 5000 m n.p.m. oraz huraganowe wiatry występujące w górnych partiach jednych z najwyższych gór Świata.

Prezentowane fotografie niemalże zapierają dech w piersiach. Te wręcz bajeczne widoki mówią same za siebie i nie wymagają komentarza. Dlatego wystawa jest kierowana nie tylko do miłośników gór i mocnych wrażeń z nimi związanych. Zapraszamy na nią wszystkich, którzy są wrażliwi na piękno natury.

Podczas wernisażu odbyła się aukcja fotografii. Całkowity dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wycieczki dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach.Organizatorzy wystawy:
Stowarzyszenie Aktywności Społecznej "Młyn" w Olsztynie,
Wojewódzka Biblioteka Publiczna,
FC JCT crew oraz AlterFoto

powrót