Biały Horyzont- Polska ekspedycja w Karakorum Passu Sar 7530 m. n.p.m. - 18.11.2006 r

Wystawa jest relacją z wyprawy pięciu młodych, polskich alpinistów w Karakorum w Pakistanie: Tomek Wawrzyniak (Olsztyn), Tomasz Słodnik (Gdynia), Piotr Pawlus (Kraków), Robert Szymczak (Gdańsk) i Paweł Kulinicz (Warszawa).

Mimo młodego wieku, każdy z nich zdołał już zebrać duże doświadczenie górskie w różnych rejonach świata. Wspinali się w Himalajach, Pamirze, Tien Szanie, Alpach, Kaukazie, Tatrach. W czerwcu tego roku wyruszyli na wyprawę do północnego Pakistanu z zamiarem zdobycia, jako pierwsi Polacy, szczytu Passu Sar o wysokości 7530m n.p.m. Dodatkowo w trakcie ekspedycji były prowadzone badania z zakresu szeroko pojętej medycyny wysokogórskiej.

Zdjęcia z tej niecodziennej ekspedycji przedstawiają nie tylko zmagania podróżników z górami i pogodą ale także, a może przede wszystkim, piękno i surowość krajobrazu rejonu Karakorum. Mimo ze żaden z uczestników nie jest zawodowym fotografem, niektóre ze zdjęć robią wrażenie nawet na profesjonalistach. Zapierające dech w piersiach, wręcz bajeczne widoki mówią same za siebie i nie wymagają komentarza.

Wernisaż wystawy odbył się 18 listopada 2006 r.

 

powrót