Proszę czekać...
Program Rozwoju Bibliotek
...trwa wczytywanie strony.
oprojekcie
finalisci
koalicja
biuletyn
aktualnosci
konkurs
archiwum
Biblioteki w społeczeństwie wiedzy – strategie dla przyszłości

CO TO JEST?
Biuletyn Programu Rozwoju Bibliotek to elektroniczna publikacja ukazująca się średnio raz w miesiącu na stronie www.biblioteki.org. Biblioteki-uczestniczki PRB mają możliwość podzielenia się informacjami o ciekawych wydarzeniach lub przedsięwzięciach, w których biorą udział. Jako platforma wymiany doświadczeń i inspiracji Biuletyn jest otwarty także na relacje z bibliotek nie uczestniczących w Programie.

Jak podkreślają twórcy idei Biuletynu, ma on pomóc popularyzować biblioteki jako miejsca bezpieczne, przyjazne, nowoczesne i otwarte na ludzi, ukazywać zmiany zachodzące w życiu lokalnych społeczności dzięki ich działalności.

GDZIE MOŻNA GO ZNALEŹĆ?
Biuletyn można czytać bezpośrednio na stronie: http://www.biblioteki.org/pl/publikacje/biuletyn
Dostępna jest jego wersja ogólnopolska oraz zakładki regionalne (numery od kwietnia 2010 r.) Jeżeli chcą Państwo zapoznać się z numerami nie zamieszczonymi na stronie, możemy przesłać je pocztą elektroniczną - wystarczy zgłosić zapotrzebowanie telefonicznie lub e-mailowo do Działu Instrukcyjno-Metodycznego WBP w Olsztynie (kontakt poniżej)

Można dokonać też subskrypcji Biuletynu bezpośrednio na stronie www.biblioteki.org
W tym celu należy

  1. wpisać w puste okienko adres e-mail, na który chcemy otrzymywać Biuletyn, a pod spodem na liście wyboru zaznaczyć interesującą nas zakładkę regionalną;
  2. kliknąć na „ZAPISZ SIĘ”

JAK UMIEŚCIĆ SWÓJ TEKST W BIULETYNIE?
Zapraszamy bibliotekarki i bibliotekarzy z województwa warmińsko-mazurskiego do dzielenia się relacjami, opiniami, inspiracjami z życia ich bibliotek na stronie Biuletynu. Swoje teksty i zdjęcia należy przesłać do Działu Instrukcyjno-Metodycznego WBP w Olsztynie (adres mailowy poniżej).
UWAGA! Materiały przysłane do 5 dnia bieżącego miesiąca ukażą się jeszcze w tym samym miesiącu w najbliższym numerze Biuletynu!

KONTAKT:
Nr tel.: (89) 524 90 37-38
E-mail: im@wbp.olsztyn.pl

Program Rozwoju Bibliotek Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym
dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń.
Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.